Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Paminėjome Tarptautinę šeimos dieną
 

Paminėjome Tarptautinę šeimos dieną

2019-06-06
Susijusios temos: Šeima Vaiko sveikata
Paminėjome Tarptautinę šeimos dieną
Loreta ASAČIOVIENĖ
Panevėžio lopšelis-darželis „Draugystė“
 
Gegužės 20 dieną Panevėžio lopšelio-darželio „Draugystė“ bendruomenė sportuodama paminėjo Tarptautinę šeimos dieną. Darželio ugdytiniai, jų šeimos nariai, darbuotojai dalyvavo kasmetinėje šeimos sporto šventėje Beržų progimnazijos stadione.
 
Pasirinkdami erdvę šventei aktyvią veiklą derinome su grūdinimosi procedūromis – saulės ir oro voniomis. Šventės dalyvių laukė judrūs žaidimai, įvairios sportinės užduotys, iššūkiai ir netikėtumai.
 
Po bendros mankštos dalyviai išsiskirstė į žaidimo stoteles. Pedagogai, atsižvelgdami į vaikų amžių, fizinį pajėgumą judrioms veikloms stotelėse parinko atitinkamas priemones, žaidimų ir užduočių formas. Naujas priemones aktyviai veiklai įsigijome iš projektų „Renkuosi gyventi sveikai“ ir „Sportuojame su saulute“ lėšų.
 
Dalyvių laukė kliūčių ruožas „Einu takučiu“, estafetės „Kamuoliukų fiesta“, „Gyvatėlė“, „Taiklus metimas“, „Judu, skubu – kamuoliuką ridenu“, „Ramybės karalius“, mažojo futboliuko varžybos, „Spalvotojo parašiuto linksmybės“ ir kt.
 
Žaisdami bendrus žaidimus vaikai galėjo išbandyti savo jėgas ištvermę ir vikrumą varžydamiesi su bendraamžiais. Atlikdami užduotis lavino judesių koordinaciją, akies ir rankos taiklumą, įtvirtino gebėjimą mesti, ridenti, gaudyti kamuolį. Drauge stengėmės įveikti įvairias kliūtis, derindami rankų ir kojų judesius. Aktyvūs buvo ne tik vaikai, bet ir tėveliai, kurie drauge su savo atžalomis dalyvavo įvairioje rungtyse.
 
Manome, kad visi mažieji šventės dalyviai turėjo galimybę suvaldyti pykčio ir agresijos apraiškas, bandydami susitarti tarpusavyje, išlaikydami pagarbą varžovui, ugdėsi charakterio savybes: drąsą, ištvermę, savitvardą, pasitikėjimą savo jėgomis. Drauge mokėmės laikytis žaidimo taisyklių ir susitarimų, pratinomės saugiai judėti, susipažinome su progimnazijos lauko erdve. Varžydamiesi ir žaisdami, vaikai, patenkino pagrindinius savo poreikius: judėjimo, bendravimo, saviraiškos. Mums svarbus buvo pats veiksmas – judėjimo laisvė, aktyvi veikla, tarpusavio bendravimas.
 
Dalyvavimas bendroje sportinėje šventėje suteikė vaikams daug džiugių emocijų bei stiprino bendruomenės tarpusavio santykius. Šventės dalyviai skirstėsi pakilios nuotaikos ir jausdami malonų kūno nuovargį.