Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Pamėgę česnaką vaikai ėmė rečiau sirgti
 

Pamėgę česnaką vaikai ėmė rečiau sirgti

2016-02-25
Susijusios temos: Vaiko sveikata
Pamėgę česnaką vaikai ėmė rečiau sirgti
Ramunė ČIGIENĖ
Biržų lopšelis-darželis „Drugelis“
 
Vaikų sveikata – Biržų lopšelio-darželio „Drugelis“ prioritetas. Nuo 2014 m. priklausome šalies sveikatą stiprinančių  mokyklų tinklui, įgyvendiname įvairias sveikatinimo priemones – rytais vaikai mankštinasi, du kartus savaitėje vyksta kūno kultūros užsiėmimai sporto salėje ar lauko aikštyne, organizuojamos sportinės pramogos, aktyvi veikla lauke, sveikatos rytmečiai...
 
Įstaigoje nuolat analizuojame ne tik ugdytinių pasiekimus, bet ir jų sergamumo rodiklius, ieškome efektyvių būdų ligų prevencijai. Pastebėjome, kad rudenį ir žiemą darželinukai dažniau serga peršalimo, viršutinių kvėpavimo takų ligomis. Gydymui skiriami antibiotikai ar kiti cheminiai vaistai, kuriuos ilgiau vartojant silpsta imunitetas, mažėja atsparumas ligoms. Tačiau yra puikių natūralių produktų, kurie padeda palaikyti vaikų sveikatą. Vienas jų – česnakas, prieskoninis augalas, galintis padėti įveikti infekciją ar kokį kitą negalavimą. Vis dėlto, norint, kad jis atliktų savo darbą ir apsaugotų sveikatą, labai svarbu žinoti, kaip jį tinkamai vartoti. Gydytojų teigimu, į šešerių metų vaikų racioną jau galima įtraukti termiškai neapdorotą česnaką.
 
Atsižvelgę į gydytojų rekomendacijas ir gavę tėvų sutikimus, lapkričio–vasario mėnesiais paskelbėme sveikatinimo akciją „Česnakas – mano draugas“. Ikimokyklinio ugdymo grupėse ant stalų padėjome stiklinaites su smulkintu česnaku, kurio skleidžiamas kvapas yra veiksmingas apie 100 dienų ir saugo organizmą, darydamas jį atsparesnį ligoms.
 
Nuo lapkričio mėnesio kiekvieną pirmadienį priešmokyklinukams pietų metu patiekiame duonos riekelę su sviestu ir smulkintu, žaliu česnaku. Akcijos pradžioje būgštavome, kad vaikai atsisakys valgyti siūlomą natūralų produktą dėl aštraus skonio, kvapo, tačiau abejonės nepasitvirtino. Dauguma ugdytinių noriai valgo sumuštinius su česnaku, o tie, kurie iš pradžių atsisakė (tokių buvo po vieną, du grupėje), vėliau nusprendė prisijungti prie draugų.
 
Vasaris – vienas iš tų mėnesių, kada ypatingai plinta virusinės peršalimo ligos, siaučia gripas. Džiaugiamės, kad peržvelgę šių metų lapkričio–vasario mėnesių šešiamečių sergamumo duomenis ir palyginę su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, pamatėme akivaizdų skirtumą: akcijos laikotarpiu vaikų sergamumas sumažėjo beveik tris kartus, o vasario mėnesį peršalimo ligomis tesirgo trys priešmokyklinukai! Manome, kad sumažėję sergamumo rodikliai yra vaikų aktyvios veiklos ir česnako akcijos pasekmė. Džiugina ne tik tai, kad vaikai tapo sveikesni, bet ir susiformavo jų įpročiai – gyventi sveikai ir valgyti natūralius produktus.