Emokykla.lt
Vartotojų naujienos Pamatyk virtualią parodą „Nors penkias minutes per dieną“, skirtą lietuvių kalbos puoselėjimui
 

Pamatyk virtualią parodą „Nors penkias minutes per dieną“, skirtą lietuvių kalbos puoselėjimui

2019-04-08
Susijusios temos: Projektai
Pamatyk virtualią parodą „Nors penkias minutes per dieną“, skirtą lietuvių kalbos puoselėjimui
Danguolė DARGIENĖ
Šiaulių lopšelis-darželis „Trys nykštukai“
 
2019 m. sausio–kovo mėnesiais Šiaulių lopšelio-darželio „Trys nykštukai“ pedagogės inicijavo tarptautinę virtualią parodą „Nors penkias minutes per dieną“, skirtą Pasaulio lietuvių metams ir lietuvių kalbos puoselėjimui.
 
Projekto tikslas – skatinti pasaulio lietuvius nepamiršti lietuvių kalbos, nuo mažens ją tobulinti ir ugdyti, palaikyti domėjimąsi savo gimtine ir jos kultūra.
 
Įstaigos pedagogės – logopedės Aistė Kvičiuvienė ir Vaida Pleikienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Virginija Ženkuvienė bei direktorės pavaduotoja ugdymui Eglė Galkauskienė – kvietė Lietuvoje ir užsienyje gyvenančias šeimas bei ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenės narius dalytis gerąja darbo patirtimi ugdant vaikų gimtąją kalbą.
 
Parodoje dalyvavo per 200 dalyvių, kurie pristatė net 226 veiklas, padedančias ugdyti lietuvių kalbą. Džiugu, kad tarptautinėje parodoje panoro dalyvauti ir 11 dalyvių iš užsienio šalių – Anglijos, Airijos, Švedijos, Vokietijos, Ispanijos, Austrijos ir Amerikos. Užsienio lietuviai – šeimos, tėvai, seneliai, tetos ir pedagogai – nepamiršta savo gimtosios kalbos perduodami ją savo vaikams. Svetur gyvenantys lietuvių vaikai lanko šeštadienines kalbos mokyklas, kuriose įvairiausiais būdais ir metodais mokosi lietuvių kalbos. Viename iš parodai atsiųstų aprašymų užsienyje gyvenanti mama pasidžiaugė, kad ketina grįžti į Lietuvą ir per metus lietuviškai nekalbantį vaiką išmokė gimtosios kalbos. Manome, kad organizuota paroda dar kartą patvirtino, kad lietuvių kalba gyva ten, kur begyventų tautiečiai: ar čia – Lietuvoje, ar ten toli – už Atlanto.
 
Surinkta projekto medžiaga labai vertinga ikimokyklinio ugdymo pedagogams. Respublikos pedagogės pristato pačius geriausius, efektyviausius metodus, būdus, formas ugdant vaikų kalbą. Tai tarsi didžiulis idėjų bankas, ieškant naujų, netikėtų vaiko kalbos ugdymo, tobulinimo metodų. Galima surasti idėjų, kaip kalbos ugdymui naudoti šviesos stalus, elektronines knygas, informacines technologijas, pirštukų žaidimus, pasakas, kvėpavimo pratimus, kryžiažodžių knygelę ,,Sudomink mažąjį smalsutį kryžiažodžiu“. Daugybė idėjų, kaip patiems pasigaminti efektyvias, nesudėtingas priemones kalbos ugdymui. Konkretūs žaidimų, veiklų aprašymai, manome, sudomins ne vieną jauną specialistą.
 
Susipažinti su paroda galite ČIA.
Šaltiniai: