Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Netikėti svečiai pakeitė darželio ugdymo planą
 

Netikėti svečiai pakeitė darželio ugdymo planą

2017-04-26
Netikėti svečiai pakeitė darželio ugdymo planą
Dalia GRICIENĖ
Šiaulių r. Kairių lopšelis-darželis „Spindulėlis“
 
Šiaulių r. Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ pilietinis patriotinis ugdymas vyksta žaidžiant, tyrinėjant, stebint, kuriant, bendraujant su žymiais žmonėmis, dalyvaujant išvykose, renginiuose. Bet kas gali būti geriau už gyvą pavyzdį? Darželio ugdytiniai vieną rytą sulaukė netikėtų, bet labai įdomių ir patriotiškai nusiteikusių svečių.
 
Balandžio 18–21 d. Šiaulių r. Kairių miestelio gyventojai jautėsi lyg „karo lauke“ – čia pratybas vykdė Lietuvos kariuomenės motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas. Karinė technika, šaudmenų garsai ir „žali žmogeliukai“ vienus gyventojus stebino, kitiems kėlė nerimą, o mažiesiems tai buvo nauja patirtis ir atrakcija.
 
Tris dienas šalia lopšelio-darželio vyko karinės pratybos. Tačiau vaikų tai negąsdino. Mūsų įstaigoje lankėsi ir su vaikais bendravo patys tikriausi kariai, kuriuos vaikai galėjo stebėti per langą ir pasivaikščiojimų lauke metu. Stebėdami užduotis atliekančius šauniuosius karius mažieji žavėjosi jų drąsa ir sumanumu.
 
Toks įvykis pakeitė visus įstaigos ugdymo planus. Kalbos sukosi tik apie tai, ką stebėjome, apie tai, kad karys – pilietis, vilkintis uniformą, kad mes mokomės mylėti Tėvynę, o kariuomenė – ją ginti ir apie būsimų Lietuvos karių ateities svajones. Aiškinomės, kad atstovauti Lietuvos kariuomenei ir vilkėti uniformą yra ne tik pagarba Lietuvai, bet ir begalinis atsidavimas jai bei didžiulė atsakomybė.
 
Balandžio 21 d. vyko kariuomenės pratybų uždarymas, susitikimas su gyventojais, karinės technikos pristatymas. Visa tai stebėti buvo įdomu tiek mažam, tiek dideliam. Vaikai tų dienų įspūdžius išreiškė savo piešinukuose ir padovanojo draugiškiems Lietuvos kariams.
 
Džiaugiamės, kad lopšelio-darželio bendruomenei pavyko netradicine veikla paįvairinti pilietinį patriotinį ugdymą. Tai labai svarbu siekiant parodyti visuomenei, kad Lietuvos kariuomenė skirta ginti ir saugoti kiekvieną Lietuvos pilietį.
 
Gyvi įspūdžiai dar neblėsta ir prie šios temos lopšelyje-darželyje vaikai vis grįžta. Šiandien visi mūsų darželinukai užaugę nori būti kariais.