Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Mažeikių lopšelyje-darželyje „Eglutė“ skambėjo posmai, dainos Lietuvai
 

Mažeikių lopšelyje-darželyje „Eglutė“ skambėjo posmai, dainos Lietuvai

2019-02-18
Mažeikių lopšelyje-darželyje „Eglutė“ skambėjo posmai, dainos Lietuvai
Rima SKRINSKIENĖ
Mažeikių lopšelis-darželis „Eglutė“
 
Mažeikių lopšelyje-darželyje „Eglutė“ Vasario 16-ąją organizavome šventinį rytmetį „Lietuva – tai mes“. Į salę ugdytiniai rinkosi apsirengę tautiniais rūbais, nešini savo rankomis pasidarytomis vėliavėlėmis.
 
Ruošdamiesi šventiniam rytmečiui su vaikais aiškinomės, kaip suprasti meilę Lietuvai, kaip ji išreiškiama. Kalbėjome paprastais žodžiais, jog Lietuva – tai mūsų namai, mūsų artimieji: tėveliai, sesutės, močiutės. Tai yra ta vieta, kur gyventi gera ir saugu. Kalbėdami apie Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ją apibūdinome kaip Lietuvos gimtadienį.
 
Šventė prasidėjo himno giedojimu. Buvo aptarta Lietuvos valstybės tautinė simbolika: vėliava, herbas, himnas. Mažieji ugdytiniai skandavo, ką reiškia trys spalvos lietuviui. Skambėjo dainelės, kuriose apdainuojamas Lietuvos grožis, šokome lietuvių liaudies šokius. Ugdytiniai sakė patarles apie gimtinę, porino žemaitiškai. Esame laimingi, gimę Žemaitijoje ir turėdami galimybę girdėti ir patys kalbėti žemaičių tarme. Juolab, kad žemaitiškai kalbančių nėra daug.
 
Gilinti žinias apie Lietuvą mums padėjo edukacinė bitutė-robotas „Bee-bot“. Bitutė yra užprogramuojama (tą daro patys vaikai) ir padedama ant atitinkamo kilimėlio. Vaikai, pasirinkę kilimėlį su Lietuvos žemėlapiu, keliavo iš miesto į miestą. Taip jie sužinojo, kur yra jų gimtasis miestas Mažeikiai, sostinė Vilnius, uostas Klaipėda. Dirbdami su robotuku ugdytiniai gilino žinias apie Lietuvos istoriją, turėjo galimybę susipažinti su upėmis ir ežerais, palyginti atstumus tarp miestų.
 
Šaltiniai: