Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Mažeikių lopšelio-darželio „Eglutė“ priešmokyklinukų pažintis su žirgais
 

Mažeikių lopšelio-darželio „Eglutė“ priešmokyklinukų pažintis su žirgais

2016-10-08
Mažeikių lopšelio-darželio „Eglutė“ priešmokyklinukų pažintis su žirgais
Rima SKRINSKIENĖ, priešmokyklinio ugdymo pedagogė
Mažeikių lopšelis-darželis „Eglutė
 
Spalio 7 d. Mažeikių lopšelio-darželio „Eglutė“priešmokyklinio ugdymo grupių „Ežiukai“ ir „Gudručiai“ ugdytiniai, lydimi auklėtojų, lankėsi Mažeikių rajono Stumbrų kaime įsikūrusiame žirgyne. Jeigu prieš šią edukacinę išvyką mūsų ugdytiniai nedaug ką galėjo papasakoti apie žirgus, tai grįžo praturtėję žiniomis ir gerais įspūdžiais.
 
Sužinojome, kad šiame žirgyne laikoma 15 žirgų, auginami Hanoverių veislės ristūnai. Vaikai sodyboje matė ir darbinį arklį. Pasak arklius prižiūrinčio Žemaitijos regiono žirgų kaustytojo ir jojiko Jordano Juškos, darbinį arklį išmokyti tarnauti žmogui paprasta, o štai jodinėjimui auginami žirgai turi tvirtą charakterį. Bendraujant su žirgais informacija perteikiama kūno kalba, elgesiu, nuotaika. Kad žmogus ir žirgas susikalbėtų, atsirastų abipusis pasitikėjimas, reikia nemažai laiko ir kantrybės.
 
Prižiūrėtojas vaikams papasakojo, kaip žirgai prižiūrimi, kodėl ir kaip dažnai pakalamos pasagos, supažindino su šių nuostabių gyvūnų kūno sandaros ypatumais. Ugdytiniai stebėjo, kaip žirgą šukuoja, spėliojo, kuo žirgai maitinasi. Visiems buvo kiek netikėta išgirsti, kad cukraus gabaliukas – skanėstas žirgui. Drąsiausieji mielai glostė žirgą, vardu Marsas, stebėjo draugišką jo žvilgsnį.
 
Ganykloje vaikai stebėjo daugiau žirgų, sužinojo, kad žirgai dažnai miega stovėdami. Vaikai buvo palydėti į arklides, kur žirgai uždaromi nakčiai. Ugdytiniai apžiūrėjo žirgų konkūrų nugalėtojų taures.
 
Žirgai mažiesiems ugdytiniams paliko nepakartojamą įspūdį. Ne veltui draugystė su žirgais pasaulyje taikoma kaip terapinė priemonė neįgaliesiems. Buvimas šalia žirgų ramina, mažina įtampą, teikia saugumą, pasitikėjimą, didina savo vertės pajutimą, savarankiškumą. Dažnai būna, kad su gyvūnais susikalbėti lengviau, nei su žmonėmis, nes jie moka išgirsti. Tuo įsitikinome, apsilankę Mažeikių rajono Stumbrų kaime įsikūrusiame žirgyne. 
 
Sugrįžę į darželį, vaikai dalijosi įspūdžiais:
Gabija „Šiandien sužinojau, kad žirgai yra augintiniai, kuriuos reikia šerti, šukuoti, prižiūrėti.“ Elija: „Arkliai labai mėgsta, kad juos gerbia kiti. Jiems patinka, kai žmonės dovanoja meilę, dėmesį.“
Gabrielė: „Aš su arkliuku Juodžiu kalbėjau. Pasakiau, kad jis gražus, pats meiliausias.“
Amanda: „Nereikia arkliukų skriausti ir jų bijoti nereikia. Jie geri.“
Ugnė: „Man arkliukas tikrai atidavė savo meilę ir gerumą. Aš norėčiau su juo draugauti ir tapti tikrais draugais.“