Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Kompiuteris darželio grupėje: Portugalijos pamokos mums
 

Kompiuteris darželio grupėje: Portugalijos pamokos mums

2016-07-06
Kompiuteris darželio grupėje: Portugalijos pamokos mums
Jolanta VARANAVIČIENĖ
Kauno r. Karmėlavos lopšelis-darželis „Živitis“

Kauno r. Karmėlavos lopšelio-darželio „Živitis“ auklėtojos, įgyvendindamos tarptautinį Erasmus KA2 projektą „Lėlių misija: vaikystė be sienų“, dalyvauja įvairias ugdymo strategijas atskleidžiančiuose seminaruose. Vienas paskutiniųjų projekto seminarų „Informacinės technologijos darželyje“ vyko Albufeiroje, kurortiniame Algarvės regione Portugalijoje.
 
Dalyvauti seminare kurortinėje vietoje, skaityti pranešimus ir jų klausyti, kuomet kvieste kviečia saulė ir palūdimys – tikras iššūkis. Teko atsispirti šioms vilionėms ir pasinerti į Portugalijos darželių kasdienybę, pripildytą kompiuterinių technologijų.
 
Lietuvoje dažnai susiduriame ne tik su tėvų, bet ir pedagogų, įvairių švietimo veikėjų nuomone, kad kompiuteris ikimokyklinio amžiaus vaikui nereikalingas, nes „dar spės susigadinti akis“, „užtenka kompiuterio ir namuose“ ir pan. Tuo tarpu Portugalijoje visos darželio grupės aprūpintos kumpiuteriais, išmaniosiomis lentomis. Vaikai čia nuo mažens pratinami tinkamai naudotis kompiuteriu, atskleidžiamos įvairios jo galimybės. Mes tik pavydėti galėjome įvairių mokomųjų, edukacinių programų, kuriomis gali naudotis Portugalijos pedagogės.
 
Kuo šis seminaras naudingas mums, Lietuvos pedagogėms? Tuo, kad dar kartą įsitikinome, kad mums (ir mūsų švietimo politikams) reikia dar labai daug išmokti, o svarbiausia – pakeisti sustabarėjusį požiūrį į ikimokyklinio amžiaus vaikų kompiuterinį švietimą. Keičiantis laikams ne vaikas turi taikytis prie mokyklos, bet mokykla prie vaiko. Tai, kad mūsų pedagogai kartais prasčiau išmano kompiuterines technologijas nei jų ugdomi vaikai, nėra priežastis jas ignoruoti darželyje. Kita priežastis – skirtingos finansinės galimybės. Mūsų darželiai dar nėra pajėgūs aprūpinti vaikus kompiuteriais ir išmaniosiomis lentomis, bet pradėti tuo domėtis reikia. Gyvenimas nelaukia.