Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Klaipėdoje vyko ikimokyklinukų šventė „Mažais žingsneliais po Klaipėdą“
 

Klaipėdoje vyko ikimokyklinukų šventė „Mažais žingsneliais po Klaipėdą“

2017-03-13
Susijusios temos: Kūrybingumas
Klaipėdoje vyko ikimokyklinukų šventė „Mažais žingsneliais po Klaipėdą“
Nijolė PRANEVIČIENĖ
Klaipėdos lopšelis-darželis „Vyturėlis“
 
Kovo 9 d. Žvejų rūmų scenoje vyko Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų koncertas „Mažais žingsneliais po Klaipėdą“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai ir Klaipėdai – 2017 m. Lietuvos kultūros sostinei – paminėti. Į gimtąjį miestą mažieji klaipėdiečiai pažvelgė tyromis vaikiškomis akimis.
 
„Aš augu Klaipėdoje. Klaipėda šiais metais paskelbta kultūros sostine. Mes turime Dramos, Muzikinį, Lėlių teatrus, Koncertų salę, Žvejų rūmus, Delfinariumą ir dar daug ką, ko neturi kiti miestai. Man patinka, kad mano mieste pilna įvairių skulptūrų. Ar matėt tikrą vaiduoklį?  Atvažiuokite į Klaipėdą ir pamatysit! Nematėt undinės? Atvažiuokite į Klaipėdą! Kartais aš galvoju, kad kai niekas nemato, visos skulptūros atgyja ir klajoja po miestą, smalsiai apžiūrinėdamos visas miesto įdomybes,“– tokiais žodžiais prasidėjo šventinis koncertas.
 
Jau ketvirti metai, Klaipėdos miesto meninio ugdymo mokytojų iniciatyva, miesto darželinukai kovo 11-ąją pamini šventiniu koncertu Žvejų rūmuose. Džiugu, kad muzikos mokytojų iniciatyvą, kurios tikslas – ugdyti mūsų mažųjų sceninę kultūrą, kūrybiškumą, skatinti bendrauti ir bendradarbiauti, palaiko Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo skyrius, Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras,  ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovai, ugdytinių tėveliai. Tokiu būdu atsirado puiki galimybė darželinukams pasirodyti didelėje scenoje. Šiltas žiūrovų palaikymas ir puikūs atsiliepimai paskatino renginį organizuojančią muzikos mokytojų kūrybinę komandą ieškoti naujų idėjų, sprendimo būdų, kaip sutalpinti gausų būrų mažųjų atlikėjų, sustiprino bendradarbiavimo ryšį tarp miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių.
 
Šiemet koncerto „Mažais žingsneliais po Klaipėdą“ metu scenoje pasirodė daugiau nei 400 vaikų iš 41-os ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Įspūdingos Klaipėdos miesto skulptūros žiūrovus pakvietė nukeliauti į mažiesiems klaipėdiečiams įdomiausius miesto objektus.
 
„Mūsų vaiduoklis labai geras, na, toks kaip Kasparas. Jei su juo susidraugausite jis atneš sėkmę ir gerovę. Ooo... pažiūrėkite, mūsų Kasparas atgijo, išlipo iš vandens ir lekia į Klaipėdos muzikinį teatrą!“
 
Muzikiniame teatre mažieji artistai suderino „orkestro“ instrumentus, choras atliko dainą „Dainų skrynelė“ ( muz. ir žodž. E. Tolvaišienės), „damos ir kavalieriai“ baltų „balerinų“ apsuptyje pašoko iškilmingą šokį. Na, bet kaip be operos Fantomo? Juk visi teatrai jį turi. Turi ir Klaipėdos muzikinis. Scenoje įsisiautėjo juodieji „baubai“, kurie savo siautulingu, energingu šokių užbaigė koncerto I dalį.
 
„Mes turime marių undinėlę. Ji stebuklinga. Patrinkite ant undinėlės rankų susiraizgiusi žaltį ir išsipildys visi jūsų norai. Aš sakiau, kad skulptūros atgyja! Undinėlė plaukia į Klaipėdos jūrų muziejų ir delfinariumą!“
 
Delfinariume žiūrovai išvydo „medūzų“ ir „žuvyčių“  chorą, nuostabiai linksmą „pingvinų letkį“. Chorui atliekant dainą „Delfino uostas“ (muz. A. Ališauskienės, žodž. R. Girkontaitės) po sceną žaismingai plaukiojantis  delfinas su gausia žuvų palyda užbaigė koncerto II dalį.
 
 
„Kurpių gatvėje gyvena stebuklingas peliukas. Peliukui mūsų mieste gera gyventi, nes kaiminystėje gyvenantis Senamiesčio katinas yra draugiškas ir jo negaudo. Na, ir kurgi susiruošė katinas su peliuku? Žinoma, į Klaipėdos Dramos teatrą.“
 
Pagal smagią R. Pliauškos muziką „Katinėlis su pele“ į scena subėgo „peliukai ir kačiukai“. Po linksmo šokio pasirodė teatro veikėjai: Višta, Gaidys, Vilkas, Lapė su nuotaikingomis improvizacijomis. Nuotaikingu šokiu „Balionėlis“ (muz. autorius nežinomas, žodž. K. Kubilinsko), neatsargiai „grybštelėję nageliais“ ir susprogdinę balionus, „kačiukai ir peliukai“ užbaigė savo pasirodymą.
 
„Klaipėda – uostamiestis. Čia atplaukia ir išplaukia daug laivų. Išplaukiančius laivus išlydi  berniukas su šuneliu, o atplaukiančius laivus ir atvažiuojančius svečius pasitinka maža mergaitė. Na ir kur skuba šitie mažieji klaipėdiečiai? Aišku į Klaipėdos jūrų uostą!“
 
Pasigirdus „Stintapūkio“ garsams scenoje pasirodo „švyturys“, „praplaukia kurėnas“, o paskui jį, tempdami tinklus išeina mažieji „žvejai“. Skamba daina „Jūra“ (muz. ir žodž. A. Sendžikienės). Romantišku „auksinių žuveliu“ pasirodymu baigėsi IV koncerto dalis.
 
 
Finale, lydimi griausmingo „Vyturio“ pagrindinės mokyklos būgnininkų orkestro (vadovai Skaistė ir Augustinas Užkuratai), į Žvejų rūmų sceną susirinko visi koncerto dalyviai, kuriuos audringais plojimais pasitiko žiūrovai!
 
Renginio kūrybinės grupės nariai – Daiva Šilinskienė (lopšelis-darželis „Žuvėdra“),  Eglė Jašinskienė (lopšelis-darželis „Atžalynas“), Regina Bočkienė (lopšelis-darželis „Puriena“),  Rūta Budinavičienė  (lopšelis-darželis „Volungėlė“), Renata Čipkuvienė (lopšelis-darželis „Radastėlė“), Lina Žilienė (lopšelis-darželis „Inkarėlis“), Nijolė Pranevičienė (lopšelis-darželis „Vyturėlis“) –nusipelnė padėkos už išmonę, kūrybinę ugnį, energiją, organizuojant šį renginį.
 
Džiaugiamės, kad šventė „Mažais žingsneliais po Klaipėdą“ pateisino organizatorių ir žiūrovų lūkesčius, o dainuojantys ir šokantys mažieji klaipėdiečiai įrodė, kad tikrai myli Lietuvą ir tikrai myli savo gimtą miestą Klaipėdą!