Emokykla.lt
Vartotojų naujienos Kalėdinę dvasią kuriame kartu
 

Kalėdinę dvasią kuriame kartu

2015-12-03
Susijusios temos: Kūrybingumas Ugdymo įstaigos
Kalėdinę dvasią kuriame kartu
Sandra PETRUSEVIČIENĖ
Gargždų lopšelis-darželis „Saulutė“  
 
Prasidėjus advento laikotarpiui Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“ grupės „Nykštukai“ ugdytiniai sulaukė Kalėdų Senelio pagalbininkų, elfų ir nykštukų, dovanos – žaliaskarės eglutės. Ilgai svarstėme, kaip ją papuošti ir sutarėme, jog gražiausiai, originaliausiai eglutė bus papuošta savo rankomis gamintais žaisliukais.
 
Pakvietėme tėvelius į advento vakaronę drauge puošti eglutę žaisliukais iš veltinio lakštų. Uždegę pirmąją advento vainiko žvakę klausėmės lietuvių liaudies adventinių dainų, vaikai dainavo daineles apie eglutę, vėliau kūrėme žaisliukus. Mamos ir tėčiai atsinešė įvairių karoliukų, sagų, siūlų, spalvoto veltinio lakštų, taigi darbas virte virė. Vaikai rinkosi, kokį žaisliuką gamins, kaip jį dekoruos, kokiais siūlais apsiūs. Tėvai vos spėjo įgyvendinti vaikų idėjas, o gaminant žaislus pagalbininkų netrūko. Keturmečiai vaikučiai kirpo, aplikavo, bandė siūti. Ir, žinoma, svarbiausias vaikų darbas – išdidžiai pakabinti savo rankomis pagamintą žaisliuką ant eglutės šakos.
 
Kai darbai buvo baigti ir visi žaisliukai suposi eglutės žalumoje, suskaičiavę „vienas, du, trys“ įžiebėme savo eglutę. Valio, „Nykštukų“ grupės eglutė įžiebta! Džiaugsmo šūksniai vaikų lūpose, pasididžiavimo ašaros mamų akyse… Tėveliai fotografavo savo vaikus prie puošnios eglės. Visi džiaugėmės bendru darbu ir buvimu kartu. Po šio vakaro visi išėjome pakylėti ir prisipildę džiugaus Kalėdų laukimo jausmo.