Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Kalbos ugdymo rytmetys kartu su rašytoja Diana Lekevičiene
 

Kalbos ugdymo rytmetys kartu su rašytoja Diana Lekevičiene

2016-05-24
Susijusios temos: Vaiko kalba
Kalbos ugdymo rytmetys kartu su rašytoja Diana Lekevičiene
Živilė NAKČIŪNIENĖ
Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyrius

Gegužės 12 d. Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje apsilankė ilgai lauktos viešnios iš Vilniaus: vaikų rašytoja Diana Lekevičienė ir labdaros fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Jolanta Zigmantienė.
 
Priešmokyklinukai labai atsakingai ruošėsi renginiui: kartu su pedagogėmis prisiminė ir sekė pasakas, repetavo, puošėsi ir kūrė dovanėles. Viešnioms vaikai padainavo dainelę „Pasakėlė“ (vadovė Evelina Jurgutienė), suvaidino pasaką „Kiškis drąsuolis“ (vadovė Kristina Kvietkuvienė), inscenizavo eilėraštį „Tuoj ir rytoj“ (vadovės E. Jurgutienė, R. Rakšnienė). Pasakų personažai Raudonkepuraitė (logopedė R. Rakšnienė) ir Išmintingoji Pelėda (E. Jurgutienė) parengė įvairių išbandymų, tačiau vaikai sėkmingai su jais susidorojo.
 
Rašytoja Diana Lekevičienė vaikams pristatė savo knygelę „Pasaka apie girnų meškiuką“. Autorė skaitė pasakos ištraukas, pasakojo apie knygelės ir nuostabių iliustracijų atsiradimą. Taip pat rašytoja paaiškino, kaip pasigaminti teleskopą, kad naktiniame danguje galėtume pamatyti Meškiuko žvaigždyną.
 
Vaikai minė Jolantos Zigmantienės užmintas mįsles ir laimėjo daugybę fondo „Švieskime vaikus“ dovanų: knygų skirtukų, vaikiškų dainelių ir knygelių. Tai bent šventė! Visiems labai patiko žaisti žaidimus, o svarbiausia – gauti dovanų knygelę iš pačios rašytojos rankų ir dar su vardiniu įrašu! Po renginio visi kartu nusprendėme, kad per vasaros atostogas skaitysime knygeles ir pasigaminsime teleskopus.
 
Perduodame rašytojos Dianos linkėjimus visiems mažiems ir dideliems: „Skaitykite pasakas, čiauškėkit, žiūrėkit į žvaigždes ir svajokit, kad gyventi būtų linksma ir smagu“.