Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Kalbos mėnuo Šakių „Berželio“ mokykloje
 

Kalbos mėnuo Šakių „Berželio“ mokykloje

2016-05-04
Susijusios temos: Vaiko kalba
Kalbos mėnuo Šakių „Berželio“ mokykloje
Dovilė KAZAKAUSKIENĖ
Šakių „Berželio“ mokykla
 
Šakių „Berželio“ mokykloje balandžio mėnuo buvo paskelbtas kalbos mėnesiu. Į šį trumpalaikį ugdymo projektą įsitraukė visa bendruomenė.
 
Ugdydami ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus daug dėmesio skiriame vaikų kalbos lavinimui, žodyno turtinimui, šnekos sklandumui. Manome, kad pagrindiniu kalbos ugdymo metodu turi tapti kasdienis bendravimas įvairių veiklų metu.
 
Projekto pradžioje vaikai dekoravo raides frazei „Balandis – kalbos mėnuo“, o šiuo bendru darbu pasidžiaugėme eksponuodami jį salėje. Antrąją mėnesio savaitę įstaigos logopedės Alma Dervaitienė, Sigita Daimijonaitienė ir Vaida Staugaitytė vedė veiklas grupėse, supažindindamos vaikus su logopedo darbo ypatumais. Balandžio 12-ąją vyko susitikimas su poete Zita Gaižauskaite, kuri kūrybingai pristatė savo kūrybą ir vaikus įtraukė į spektaklio kūrimą. Trečiąją mėnesio savaitę vaikučių tėveliai skaitė pasakas  mažiesiems darželyje ir namuose.
 
Balandžio 27-ąją projektą apibendrinome seminare „Veiksniai, veikiantys ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikų sakytinės ir rašytinės kalbos vystymąsi“. Kalbėjome apie vaiko kalbos raidos pagrindinius aspektus, sąlygas, veikiančias kalbinę raidą.
 
Seminaro metu buvo pristatytas trumpas filmas, kuriame vaikai kalbėjo apie mėgstamas pasakas, pasakojo, kas jiems jas skaito. Buvo džiugu girdėti, kad tėvai, seneliai, grupių auklėtojos noriai skaito pasakas mažiesiems, juk skaitymas balsu – vienas iš būdų skirti dėmesį, kurio pasak statistikos Lietuvos vaikams skiriama vis mažiau.
 
Įstaigos pedagogai teigiamai įvertino projekto veiklas ir mano, kad tokio pobūdžio projektus organizuos ir kitais metais.