Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Kaip Šakių r. vaikų lopšelio-darželio „Klevelis“ vaikai žiemą gąsdino
 

Kaip Šakių r. vaikų lopšelio-darželio „Klevelis“ vaikai žiemą gąsdino

2016-02-11
Kaip Šakių r. vaikų lopšelio-darželio „Klevelis“ vaikai žiemą gąsdino
Eglita PLAUŠINIENĖ
Šakių r. vaikų lopšelis-darželis „Klevelis”
 
Šakių r. vaikų lopšelio-darželio „Klevelis“ projekto „Išgąsdinkim žiemą“ metu (vasario 2–9 d.) metu vaikai susipažino su žiemos išvarymo šventės papročiais, pagrindiniais personažais, tradiciniais valgiais.
 
Projekto veiklų metu vaikai iš spalvotų tuščių buteliukų gamino barškučius žiemai vyti; nešėsi iš namų įvairius įrankius žiemai gąsdinti: šaukštus, samčius, puodų dangčius ir kt.; kūrė kaukes, jas patys spalvino, dekoravo; mokėsi Užgavėnėms skirtų dainelių, žaidimų, šūkavimų.
Kad būtume pajėgūs ir stiprūs išvyti žiemą, nusprendėme vieną dieną (vasario 5 d.) skirti arbatos gėrimui. Tą dieną pas mus svečiavosi „Žolinčių akademijos“ prezidentė Danutė Kunčienė, kuri vaikus, darželio darbuotojus supažindino su įvairių žolių ir sėklų nauda žmogaus organizmui. Turėjome galimybę patys pasigaminti savo sugalvotą arbatą ir saldainius iš sėklų.
 
Užgavėnių dieną vaikai pasipuošė kaukėmis, o auklėtojos persirengė tradiciniais Užgavėnių personažais. Nors dėl siaučiančio gripo mūsų būrys išretėjo, tačiau šurmulio ir linksmybių užteko. Visi linksmai sukomės muzikiniuose rateliuose, gąsdinome žiemą savo pagamintais barškučiais, garsiai šūkavome ir dainavome, kad žiemai nieko nebeliktų, kaip tik iškeliauti ir užleisti vietą pavasariui. Šventės pabaigoje visi labai nuoširdžiai skandavome „Žiema, žiema, bėk iš kiemo”, o mūsų darželio virėjos visu vaišino gardžiais blynais. Po tokio triukšmingo žiemos varymo belieka laukti pirmųjų pavasario pranašų...