Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Kaip mes šventėme Lietuvos gimtadienį
 

Kaip mes šventėme Lietuvos gimtadienį

2018-03-14
Kaip mes šventėme Lietuvos gimtadienį
Aušra ZARAMBIENĖ
Klaipėdos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“
 
Klaipėdos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ įgyvendino tarptautinį projektą „Su gimtadieniu, Lietuva“, kurio tikslas buvo pasveikinti Lietuvą valstybės atkūrimo šimtmečio proga ir sveikinimu pasidalinti su projekto dalyviais. Projekto metu siekta skatinti vaikų kūrybingumą, pilietinį aktyvumą,  puoselėti lietuvybę.
 
Džiaugėmės, kad į projektą įsitraukė Telšių lopšelis-darželis „Mastis“, Kauno lopšelis-darželis „Spindulys“, Alytaus lopšelis-darželis „Du gaideliai“,  užsienio lietuvių bendruomenės: San Paulo lituanistinė mokykla „Vilnis“, Čikagos lituanistinis mokymosi centras „International Day Care Center“, Kalifornijos lituanistinė mokykla „Genys“ ir Vienos lituanistinis darželis „Ąžuoliukas“. Visus projekto dalyvius suvienijo siekis išreikšti savo meilę Lietuvai. Projekto dalyviai pristatė savo bendruomenę, ugdymo įstaigą ir šalį. „eTwinning“ portale bei socialinio tinklo „Facebook“ sukurtoje grupėje vieni su kitais dalinomės idėjomis, kaip švęsime atkurtos Lietuvos šimtmetį.
 
Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vykusio šventinio renginio metu grožėjomės vaikų pasirodymais, o kitą dieną ugdytiniai sveikino klaipėdiečius su Lietuvos gimtadieniu, dovanodami jiems pačių pagamintas trispalves vėliavėles, širdeles. Tėveliai kartu su savo vaikais namuose kūrė trispalves, kurias eksponavo parodoje „Mano trispalvė“. Svarbiausia, kad kurdami kartu tėvai kalbėjosi su vaikais, ką kiekvienam mūsų reiškia Lietuva, kaip reikia mylėti savo šalį ir ja didžiuotis.
 
Projekte dalyvavusios ugdymo įstaigos taip pat įspūdingai šventė Lietuvos gimtadienį. Daugelyje jų vyko šventiniai koncertai, buvo rašomi linkėjimai Lietuvai, piešiami gražiausi piešiniai ir kuriami kūrybiniai darbeliai, statomos pilys, tautinėmis spalvomis puošiamos ugdymo įstaigos, organizuojamos viktorinos. Brazilijoje išeiviai klausėsi paskaitos apie Lietuvos istoriją ir iškepė 300 lietuviškų grybukų. Čikagoje šventės metu vaikams buvo inscenizuotas „Skrydis į Lietuvą“. O štai Kalifornijos lituanistinė mokykla „Genys“ kiekvieną šeštadienį pamokas pradeda Lietuvos vėliavos pakėlimu ir himnu. Projekte dalyvavusios užsienio lietuvių bendruomenės didžiavosi, kad mokosi ne tik skaityti, rašyti ir kalbėti lietuviškai, bet ir domisi Lietuvos istorija, papročiais ir tradicijomis.
 
Be galo džiaugiamės susiradę daug naujų draugų, kurie myli Lietuvą ir didžiuojasi būdami lietuviais, nors ir gyvena svetur. Mažieji projekto dalyviai tik ir klausia, kada vėl švęsime Lietuvos gimtadienį, kada vėl galėsime giedoti himną ir jausti tą neapsakomą jausmą, kad kiekvienas esame dalelė Lietuvos. Nors mūsų šalis yra maža, tačiau meilė tėvynei lietuvių širdyse yra begalinė – tuo įsitikinome projekto metu.