Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Jurginės Taujėnų dvare
 

Jurginės Taujėnų dvare

2016-04-27
Jurginės Taujėnų dvare
Jūratė GOTOVTIENĖ
Ukmergės vaikų lopšelio darželio „Šilelis“ 
 
Balandžio 22 d. Ukmergės vaikų lopšelio darželio „Šilelis“ ugdytiniai Taujėnų dvare šventė Jurgines.
 
Vaikai dvaro klėtyje žaidė piemenukų žaidimus, minė mįsles, mėgdžiojo naminių gyvūnų balsus, susipažino su Jurginių šventės papročiais. Grodami liaudiškomis dūdelėmis ir švilpynėmis, garsiai dainuodami vaikai prašė šv. Jurgio greičiau „atrakinti“ žemę ir įleisti šiltą pavasarį.
 
Edukacinė išvyka sutapo su Ukmergės r. savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus  inicijuota akcija „Skaito visa mokykla“, skirta Bibliotekų metams pažymėti. Netradicinėje aplinkoje, dvaro klėtyje kūrinius skaitė darželio ugdytinė Vesta Bartkutė ir auklėtojos. Vaikams buvo įdomu išgirsti legendą apie šv. Jurgį, piemenėlių vargus ir džiaugsmus.
 
Dvaro kavinėje vaikai vaišinosi tradiciniu Jurginių valgiu – kiaušiniene, kuri buvo ypatingai skani ir originaliai pateikta. Vaikams labai patiko vaišintis senove dvelkiančioje aplinkoje, pasijusti dideliais ir svarbiais svečiais.
 
Vaikščiodami po parko teritoriją vaikai stebėjo lietaus nepabūgusius ir į kiemą išėjusius naminius paukščius, gyvulius, lygino dabartį ir senovę, miestą ir kaimą. Visi grįžome linksmi ir kupini įspūdžių.