Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Išvyka į zoologijos parką suteikė vaikams daug įspūdžių
 

Išvyka į zoologijos parką suteikė vaikams daug įspūdžių

2019-01-25
Išvyka į zoologijos parką suteikė vaikams daug įspūdžių
Vesta STASELYTĖ
Vilniaus lopšelis-darželis „Žirmūnėliai“
 
Jau keletą metų vaikų darželis vis dažniau pavadinamas mokykla, o jame dirbantys pedagogai – mokytojais. Remdamiesi įstaigos ikimokyklinio ugdymo programą programa, darželyje, pasitelkę žaidimus, ugdome vaikų komunikacinius, socialinius, pažintinius ir sveikatos saugojimo gebėjimus.
 
Vaikų gebėjimų lavinimui ir įtvirtinimui pasitelkiame įvairias edukacines veiklas, viena jų – ekskursija. Darželyje vaikai mokomi pažinti naminius ir laukinius gyvūnus, juos kūrybiškai pavaizduoti meninėmis išraiškos priemonėmis. Žinia, suskurti gyvūno vaizdinį daug lengviau, kai tą gyvūną esi matęs. Kačiuką, šuniuką ar žuveles matė daugelis vaikų. Kai kurie matė net arklį, karvę ar vištas. Tačiau gamtoje yra tokia didelė gyvūnų įvairovė! Čia mums į pagalbą atėjo vaikų tėvai, pasiūlę aplankyti zoologijos parką.
 
Ketverių –penkerių metų vaikai jau supranta aptartas taisykles ir stengiasi laikytis suaugusiųjų nustatytos tvarkos, priima jų pagalbą, mėgsta ką nors daryti kartu su suaugusiuoju. Todėl, keletą dienų pakalbėję apie saugų elgesį gatvėje, apie tai, kaip svarbu laikytis taisyklių esant viešose vietose, mes – dvi auklėtojos ir Vilniaus vaikų lopšelio darželio „Žirmūnėliai“ 4–5 metų grupės vaikai – išsiruošėme į netoli mūsų darželio neseniai atidarytą zoologijos parką.
 
Parko gidas įdomiai ir mažiems vaikams suprantamai paaiškino apie čia gyvenančius gyvūnus. Vaikai pamatė, kaip surikatos sutaria su dideliu vėžliu, kur gyvena salamandra, grožėjosi įvairiaspalvėmis loriketomis (papūgų rūšis), pamatė mažiausią pasaulyje beždžionėlę –nykštukinę marmozetę, daug kitų gyvūnų ir roplių.
 
Įdomiausia vaikams buvo pamatyti iš vaikiško filmuko „Madagaskaras“ pažįstamus gyvūnus – katininius lemūrus ir beždžionėles, kurie tiesiog laisvai vaikštinėjo šalia vaikų.
 
Vaikams ekskursija labai patiko. Jie ne tik sužinojo daug naujo apie gyvūnus, jų gyvenimo vietas, maitinimosi ypatumus, bet ir įtvirtino saugaus elgesio gatvėje ir viešoje vietoje įgūdžius.
Šaltiniai: