Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Ikimokyklinukai dėkojo Portugalijai
 

Ikimokyklinukai dėkojo Portugalijai

2016-03-10
Ikimokyklinukai dėkojo Portugalijai
Anžela VOLODKIENĖ, auklėtoja
Vilniaus r. Rudaminos vaikų lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“

Vilniaus r. Rudaminos vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“  ugdytiniai  kovo 1 d. dalyvavo akcijoje „Apkabinkime žemę Valentino dieną 2016“, kurios tikslas – padėkoti valstybėms, pripažinusioms mūsų šalies nepriklausomybę. Mes dėkojome Portugalijai.
 
Lietuva visada buvo ir bus dėkinga toms šalims, kurios pripažindamos mūsų suverenitetą atvėrė duris į lygiateisį tarptautinį šalių bendradarbiavimą. Portugalija yra viena iš tų valstybių, kuri   pripažino mūsų šalies nepriklausomybę.
 
Akcijai ruošėmės iš anksto: gaminome vėliavėles, ieškojome Portugalijos Europos žemėlapyje, žiūrėjome vaizdus interaktyvioje lentoje.  Vaikai susipažino  su šios šalies valstybine vėliava, herbu. Darželinukams buvo įdomu sužinoti, kokia kalba bendraujama Portugalijoje? Ikimokyklinukai išmoko keletą žodžių ir frazių portugalų  kalba: obrigado (ačiū), nos amamos portugal (mes mylime Portugaliją), amigo (draugas). Vyresnieji vaikai spalvino Portugalijos herbą, nagrinėjo vėliavos spalvas, lygino su mūsų vėliavos spalvomis, atrado panašumų, žaidė stalo žaidimą „Pasaulio vėliavos“. Akcijoje dalyvavo 74 vaikai ir 6 auklėtojos. Vaikai su auklėtojomis, sustoję būryje ir rankose laikydami vėliavėles, skandavo Portugalijai „ačiū“ – „obrigado“.
Štai ką vaikai sako apie Portugaliją:
„Aš turiu gaublį, ten visa Europa. Tai ne sala, o šalis.“ (Faustas, 5 m.)
„O aš žinau, kas yra Portugalijos sostinė, tai – Lisabona. Perskaičiau ir sužinojau. Ten auga daug kamštinių ąžuolų, iš jų gamina kamščius.“ (Lukrecija, 5 m.)
O keturmetis Artiomas, gavęs iš draugo žaislą, padėkoja portugališkai: „Obrigado“.
 
Dalyvaudami akcijoje vaikai turėjo galimybę labiau pažinti Portugalijos tautą, jos kultūrą ir taip suprasti, kad bendravimas ir bendradarbiavimas yra labai svarbus, nors ir per atstumą. Labai tikimės, kad mūsų padėka pasiekė Portugalijos vaikus ir žmones. Dėkojame projekto „Apkabinkime žemę“ komandai už gražią idėją – tai puiki paskata ugdant vaikų pilietiškumą ir tautiškumą.