Emokykla.lt
Vartotojų naujienos Gurgu gurgu į Kaziuko turgų
 

Gurgu gurgu į Kaziuko turgų

2015-03-05
Susijusios temos: Edukacija Ugdymo įstaigos
Gurgu gurgu į Kaziuko turgų
Jovita Papievytė, auklėtoja metodininkė
Gargždų lopšelis-darželis „Saulutė“ 

Gargždų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ vasario 23 d.–kovo 4 d. vyko projektas „Kaziuko mugė“. Auklėtojos Jovita, Lina ir Snaiguolė, tapusios Kaziuku ir Kazytėmis, vaikams pristatė mugės atsiradimo istoriją, supažindino su jai būdinga liaudies kūryba, skatino domėtis liaudies tradicijomis, kurti darbelius, prisiminti tradicinius amatus. 
 
Vaikus ir jų šeimos narius, įstaigos darbuotojus pakvietėme į aktyvią darbų savaitę. Tai buvo puiki proga pasiruošti Kaziuko mugei! Kovo 4-ąją lopšelis-darželis „Saulutė“ virto triukšminga prekyviete, nes jame šurmuliavo Kaziuko mugė. Jaunieji prekeiviai ant stalų pridėjo įvairiausių pačių pagamintų dirbinių: piešinių, siuvinių, darbelių iš popieriaus, siūlų, medžio, karoliukų, plastilino, lankstinių, kartu su mamytėmis iškeptų skanumynų, pačių pagamintų suvenyrų, dėžučių, net augalų. 
 
Kiekviena grupė savo stalą papuošė Kaziuko mugei tinkančiais šūkiais: ,,Gurgu gurgu į Kaziuko turgų", „Jeigu čia nepirksi – kitur negausi“, linksma instrukcija kaip reikia elgtis. Ir prekyba prasidėjo! Kiekvienas stengėsi savo daiktą parduoti ar mainyti. Šventės metu muzikos vadovė ir vaikų kapela visus linksmino, kiti minė mįsles, vaišinosi, juokavo. 
 
Baigiantis mugei pasidžiaugta įsigytais rankdarbiais ir gardumynais, suskaičiuotas pelnas. Niekas iš mugės neišėjo tuščiomis – visi išsinešė gerą nuotaiką vir pažadą, kad kitais metais Kaziuko mugė vėl įvyks.