Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Gamtos darželis „Po smilgom“ ruošė dovanas pabėgėlių vaikams
 

Gamtos darželis „Po smilgom“ ruošė dovanas pabėgėlių vaikams

2017-12-20
Gamtos darželis „Po smilgom“ ruošė dovanas pabėgėlių vaikams
Juozas DAPŠAUSKAS
 
Gamtos darželis „Po smilgom“, įsikūręs Pavilnių regioniniame parke, Vilniuje, prisidėjo prie akcijos „Žvaigždė Rytuose“, kurios tikslas suruošti 6000 dovanėlių nuo karo nukentėjusiems vaikams.
 
Jungtinių Tautų Organizacija (JTO) teigia, kad pasaulyje yra daugiau nei 10 mln. vaikų, kurie liko be namų dėl karo veiksmų. Projektas, skirtas paremti vaikus, nukentėjusius nuo karo Sirijoje, šiuo metu gyvenančius Jordanijoje pabėgėlių statusu.
 
Dovanos supakuotos į batų dėžutes laikantis tam tikrų instrukcijų: ką galima į jas galima dėti, o ko ne, taip pat dovanos ruoštos atsižvelgiant į lyti bei amžiaus grupes. Auklėtojos paaiškino, kad dėl tam tikrų kultūrinių skirtumų nereikėtų dėti lėlių, kuriomis labai norėjo dalintis mergaitės, šuniukų ir paršiukų. Vaikai į dovanos paketą dėjo rūbelių, žaislų, higienos priemonių ir skanėstų šventėms.
 
Prieš pakuojant dovanas darželio auklėtojos rodė filmukus apie pabėgėlių vaikus: kaip jie gyveną, ko stokoja – auklėtojos siekė, kad vaikai pajustų aplinką į kurią nukeliaus jų gerumo dovanėlės.
 
Darželio bendruomenės vaikai su tėvais noriai dalyvavo dovanų ruošime. Suneštos dovanos buvo baigtos pakuoti darželyje ir išvežtos į priėmimo punktą.
 
Dovanos kalėdiniu laikotarpiu pasieks Jordaniją. Darželinukai labai laukia žinios ir vis klausinėja, ar jau dovanėlės nukeliavo pas vaikus. Visi labai norėtų dalyvauti ir kitose gerumo akcijose.
 
Tarp darželio vaikų, kurie ruošė dovanas, buvo ir tokių, kurie ir patys buvo gavę panašia forma ruoštas dovanas – per „Vaikų Kalėdas“, kurias organizavo pasaulinė organizacija „Samariečio krepšys“. Gerumas yra pamokantis, juo vaikai nori dalintis ir su kitais.