Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Forume pedagogai diskutavo apie vaikų sveikatai palankią ugdymo aplinką
 

Forume pedagogai diskutavo apie vaikų sveikatai palankią ugdymo aplinką

2017-05-26
Forume pedagogai diskutavo apie vaikų sveikatai palankią ugdymo aplinką
Rūta STANKEVIČIENĖ
Panevėžio r. Ramygalos lopšelis-darželis „Gandriukas“
 
Panevėžio r. Ramygalos lopšelyje-darželyje „Gandriukas“ 2017 m. gegužės 19 d. įvyko respublikinis forumas „Edukacinės aplinkos vaiko sveikatinimui: ką mes galime?“, kurio tikslas – skatinti pedagogus kurti vaikų sveikatai palankią ugdymo aplinką, ugdyti vaikų sveikos gyvensenos įgūdžius, pasitelkiant ekologinį švietimą.
 
Diana Aleksejevaitė, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vaikų sveikatos skyriaus vedėjos pavaduotoja, pristatė edukacinių erdvių sampratą ir šalies ikimokyklinių įstaigų edukacinių erdvių geruosius pavyzdžius.
 
Valda Briedienė, Panevėžio gamtos mokyklos metodininkė, pasakojo apie ugdymo erdves gamtoje ir gamtos reikšmę žmogaus ugdymui.
 
Kartu su Panevėžio r. Ramygalos lopšelio-darželio „Gandriukas“ direktore Alma Simonavičiene pristatėme savo įstaigos edukacines erdves.
 
Ugdymo įstaigų vadovai diskutavo apie tai, kad Lietuvos higienos norma įstaigoms, vykdančioms ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programą, dažnai skirtingai traktuojama įvairiose savivaldybėse ir varžo įstaigas, kuriant naujas erdves.
 
Po pietų darbas vyko trijose darbo grupėse. Kiekvienoje buvo išklausyti du pranešimai, vyko diskusijos pagal pateiktus klausimus: ką naujo išgirdau, ką panaudosiu savo darbe, kas iš to vaikui? Buvo įdomu išgirsti ir sužinoti apie vaikų kalbos ugdymą žirgyne, edukacines erdves vaikų grūdinimui, sveikatinimui. Forumo dalyvės sužinojo apie edukacinių erdvių įvairovę ir galimybę jas pritaikyti savo įstaigose. Dauguma pedagogių nurodė, kad pasiūlys savo ugdymo įstaigose įkurti įvairesnes aktyvaus judėjimo ir poilsio erdves, vaikai bus skatinami daugiau judėti ir pasirinkti veiklą pagal savo galimybes bei norus.  
 
Kiekviena darbo grupė išvadas pristatė visiems forumo dalyviams: poilsio ir įvairios žaidimų edukacinės erdvės stiprina vaikų fizinę sveikatą, skatina vaikų bendravimą, ugdo kalbą, skatina saugoti aplinką, suteikia ramias emocijas. Edukacinės erdvės padeda lavinti ir ugdyti kiekvieną vaiką pagal jo individualius poreikius. Visi pritarė minčiai, kad įvairi ir turtinga priemonėmis ugdymo aplinka skatina vaikų ugdymą(si), kūrybingumą, padeda formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius, suteikia džiugių emocijų.
 
Džiugu, kad forume dalyvavo ir Panevėžio rajono savivaldybės atstovai: administracijos direktorius Eugenijus Lunskis, mero pavaduotojas Antanas Pocius, Švietimo ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė Skaidrutė Kriukienė.
 
Respublikinį forumą organizavo Panevėžio r. Ramygalos lopšelis-darželis „Gandriukas“ ir Panevėžio rajono Švietimo centras. Forumas buvo finansuojamas Panevėžio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos centro specialiosios programos projekto lėšomis.