Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Darželiuose skraidė popieriniai lėktuvėliai
 

Darželiuose skraidė popieriniai lėktuvėliai

2019-06-17
Darželiuose skraidė popieriniai lėktuvėliai
Agnė DOVALGAITĖ-TRUMPELĖ
Šiaulių lopšelis-darželis „Pupų pėdas“ 
 
 
Šiaulių lopšelis-darželis „Pupų pėdas“ kvietė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas prisijungti prie respublikinio projekto „Popierinių lėktuvėlių diena“, kuriuo siekta skatinti vaikų fizinį aktyvumą ir suteikti džiugių emocijų naudojant popierinius lėktuvėlius.
 
2019 m. gegužės 27 d. 2055 vaikai iš 34 Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų paleido savo popierinius lėktuvėlius į orą. Vieni juos gamino ir dekoravo namuose su tėveliais, kiti mokėsi lankstyti lėktuvėlius skirtingomis technikomis darželyje su auklėtojomis, o Vilniaus lopšelio-darželio „Gluosnis“ ugdytiniai juos lankstė darželio kieme veikusiose kūrybinėse dirbtuvėlėse. Vaikai savo lėktuvėlius puošė įvairiausiais spalvotais piešinėliais, rašė ant jų linkėjimus, norus ir net svajones.
 
Ugdymo įstaigose buvo organizuojami įvairūs sportiniai renginiai, kurių metu vaikai smagiai mankštinosi, varžėsi, kieno lėktuvėlis nuskris toliau, pakils aukščiau, pataikys į taikinį, perskris liniją, vyko įdomios estafetės, buvo fiksuojamas toliausiai nuskridusio lėktuvėlio rekordas. Vieni atstumą iki nuskridusio lėktuvėlio matavo metrais, kiti savo pėdutėmis.
 
Lyjant lietui Šiaulių logopediniame lopšelyje-darželyje lėktuvėliai buvo skraidinami net pro atvirus langus. Kauno raj. Raudondvario lopšelio-darželio „Riešutėlis“ vyresnieji ugdytiniai pasidalino savo pagamintais lėktuvėliais su savo mažaisiais draugais. Popieriniai lėktuvėliai skraidė ir prie jūros, kur Klaipėdos lopšelio-darželio „Rūta“ pedagogai ir ugdytiniai surengė smagią sportinę pramogą.
 
Labai džiaugiamės, kad prie mūsų projekto mielai prisijungė ir Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos jungtinių specialiųjų lavinamųjų klasių mokiniai ir jų mokytojos.  
 
Ši diena buvo kupina įspūdžių. Kildami ir leisdamiesi lėktuvėliai vaikams suteikė daug džiugių emocijų, jų akys švytėjo, netilo pergalės šūksniai.
 
Šaltiniai: