Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Darželis virto žaislų planeta
 

Darželis virto žaislų planeta

2017-12-12
Susijusios temos: Vaiko ugdymas
Darželis virto žaislų planeta
Lina NOMEIKIENĖ
Kauno r. Karmėlavos lopšelis-darželis „Žilvitis“
 
2017 m. lapkričio 16–gruodžio 1 d. Karmėlavos lopšelis-darželis „Žilvitis“ virto žaislų planeta – čia vyko paroda „Mano sukurtas žaisliukas“.
 
Darželyje stengiamės su ugdytiniais ne tik rūšiuoti antrines žaliavas, bet ir kurti iš jų. Tokios medžiagos, kaip kartotinės dėžės, plastiko buteliai, kamšteliai ir t.t., puikiai tinka konstruoti, perdaryti ar pritaikyti. Organizuoti parodą „Mano sukurtas žaisliukas“ paskatino mintis įprastus daiktus panaudoti neįprastu būdu.
 
Vienuolikos Kauno r. ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniai, jų tėvai ir pedagogai kūrė „kitokius“ žaislais, kurie nereikalauja didelių investicijų, tik šiek tiek kūrybos, išradingumo ir fantazijos. Juk pačių sukurti žaislai, t.y. „prakalbinti“ daiktai ar medžiagos, gali būti labiau mėgiami ir atstoti  pirktinius.
 
Žaidžiant natūraliomis priemonėmis ir pačių sukurtais žaislais skatinamas vaikų kūrybingumas. Vaikai, įgyvendindami savo pačių sumanymus, kuria spontaniškai ir savitai, yra neįtikėtinai smalsūs, išradingi, iniciatyvūs. Toks kūrybinis procesas atpalaiduoja vaikus, žadina emocijas, įkvepia išbandyti kūrybines galias, žadina ir savarankišką veiklą. Tokiu būdu vaiko kūrybingumas ugdomas veiksmingiausiai.
 
Surengtos parodos rezultatais labiausiai džiaugėsi ypač vaikai, jų tėveliai. Svarbiausia, kad vaikai išgyveno atradimo džiaugsmą kūrybos procese, džiaugėsi savo kūrybiniu darbeliu, kurdami įgavo drąsos veikti, tapo emociškai tvirtesni, lavino mąstymą, pastabumą, dėmesio sutelkimą, fantazavo. Pasak direktorės pavaduotojos ugdymui Irmos Černajūtės tokia originali idėja skatina visą bendruomenę būti kūrybiškai aktyviais, o tėvų laikas, skirtas vaikams, yra neįkainojama vertybė.