Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Dalyvaujame projekte, skirtame moralinių vertybių ugdymui
 

Dalyvaujame projekte, skirtame moralinių vertybių ugdymui

2017-03-25
Dalyvaujame projekte, skirtame moralinių vertybių ugdymui
Audronė ŽUKAUSKIENĖ
Šiaulių r. Kužių lopšelis-darželis „Vyturėlis“
 
Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. Šiaulių r. Kužių lopšelis-darželis „Vyturėlis“ dalyvauja programos Erasmus+ projekte „Moralinės vertybės ikimokykliniame ugdyme“ (angl. „Moral values in preschool education“). Projekto tikslas – susipažinti su kitų šalių patirtimi ugdant ikimokyklinio amžiaus vaikų moralines vertybes.
 
Tai yra pirmasis mūsų įstaigos Erasmus+ projektas. Projektą vykdome kartu su partneriaisiš Didžiosios Britanijos, Italijos, Estijos ir Turkijos.
 
2016 m. gruodžio 1–6 dienomis, Newbury mieste, Anglijoje, vyko pirmasis projekto partnerių susitikimas. Susitikimo metu projekto dalyviai svečiavosi dviejose Anglijos mokyklose. Vaikai, įstaigų darbuotojai šiltai sutiko visus svečius ir  supažindino su mokyklų kasdienine veikla, ugdomąja aplinka.
 
Partnerių susitikimo metu projekto dalyviai pristatė savo šalis, įstaigas, šalies švietimo sistemas. Bendravome ne tik su vaiais, bet ir jų tėvais. Pirmojo partnerių susitikimo metu buvo sukurtas klausimynas vaikams apie moralines vertybes, kurių pagrindinė  – pagarba sau. Išvykos metu susipažinome su šia šalimi, jos istorija, aplankėme keletą istorinių vietų.
 
Antrasis projekto partnerių susitikimas vyko 2017 m. kovo 1–6 dienomis gražiame, istorija dvelkiančiame Lanciano mieste, Italijoje.
 
Projekto partneriai dalijosi patirtimi apie vykdytas vaikų veiklas ugdant vieną iš moralinių vertybių – pagarbą sau, pristatė klausimyno vaikams apie moralines vertybes, rezultatų analizę bei aptarė tolimesnes projekto veiklas, informacijos sklaidą Erasmus+ projekto mokyklų socialinio tinklalapio the Big Classroom paskyroje bei portale eTwinning.
 
Antrojo susitikimo metu apsilankėme keturiuose darželiuose ir dvejose pradinėse mokyklose. Įstaigose buvome svetingai sutikti vaikų dainomis, kurios skambėjo italų bei anglų kalbomis. Didžiausią įspūdį paliko iškilmingas teatralizuotas projekto dalyvių sutikimas miesto savivaldybėje, šiltas ir nuoširdus bendravimas su miesto meru ir kitais savivaldos atstovais. Taip pat atmintyje išliks pažintinės išvykos po Lanciano miestą, jo įžymius istorinius objektus bei nuostabia gamta pasižyminčias apylinkes.
 
Šios įspūdingos ir turiningos viešnagės Anglijoje ir Italijoje – didžiulė patirtis. Sugrįžusios lopšelio-darželio bendruomenei perteikėme kelionių įspūdžius. Kitas susitikimas – Lietuvoje.