Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Dalyvaujame projekte „Mažųjų olimpiada 2016“
 

Dalyvaujame projekte „Mažųjų olimpiada 2016“

2016-03-07
Susijusios temos: Vaiko sveikata
Dalyvaujame projekte „Mažųjų olimpiada 2016“
Vilija GERASIMOVIČIENĖ
Vilniaus lopšelis-darželis „Pušaitė“
 
Vilniaus lopšelyje-darželyje „Pušaitė“ ypatingas dėmesys skiriamas vaikų sveikatingumo ugdymui ir olimpinių nuostatų formavimui. Dalyvavimas didžiausiame estafečių projekte „Mažųjų olimpiada“, augantys ugdytinių lūkesčiai ir vis geresnis komandų paruošimas įstaigos pedagogams neleidžia snausti.
 
Savo įstaigoje stengiamės puoselėti olimpines idėjas ir kurti olimpinę atmosferą. Dalyvavimas šiame projekte tapo švente ne tik šešių priešmokyklinukų komandai, bet ir kiekvienam bendruomenės nariui, nes suteikė progą visiems norintiems išbandyti smagiąsias estafetes.
 
Nuo pirmojo projekto etapo vadovavomės jo organizatorių – Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) – parengtomis metodinėmis rekomendacijomis. Jos padėjo visai įstaigos bendruomenei susipažinti su projekto tikslais, garbingų rungtynių organizavimo modeliais, sąžiningo teisėjavimo ir atsakingais protokolų pildymo principais. Išsamūs estafečių rungčių aprašymai ir filmuota medžiaga įgalino tinkamai pasiruošti pirmojo etapo atkrintamosioms rungtynėms, jų organizavimui savo įstaigoje ir paįvairino kasdienį ugdymo procesą. Pateiktos estafetės – nesudėtingos, dinamiškos ir patrauklios tuo, jog skirtos lavinti bendruosius fizinius gebėjimus ir gebėjimą veikti komandoje. Estafetėse naudojamos tradicinės, kiekvienoje įstaigoje esančios sporto priemonės skatino vaikus patirti judėjimo teikiamą džiaugsmą ir drąsiai išbandyti savo jėgas.
 
Ruošdamiesi olimpiadai pasikvietėme Lietuvos sutrikusios klausos vaikų ikimokyklinio ugdymo centro auklėtinius ir jų pedagoges draugiškoms priešstartinėms varžyboms. Planuodami kuo šiltesnį sutikimą pasiskirstėme pareigomis: „Pušaitės“ vaikai tapo starto skelbėjais, pristatė įstaigos himną ir būsimas rungtis, taip pat buvo mankštos vedėjais, bendros palaikymo komandos nariais. Drauge ugdėmės pagarbą varžovams, susikaupimą ir atidumą. Draugiškas tarpusavio bendravimas, įsiklausymas į komandos narių norus, tinkamų sprendimų priėmimas, pirmaujant varžovui ar lemiamą akimirką suklydus, augino tikrus olimpiečius.
 
Vasario 25 d. kelionė į pirmojo tarpdarželinio etapo rungtynes Vilniaus lopšelyje-darželyje „Vėjelis“ pranoko visus lūkesčius. Skleisdami puikią nuotaiką išbandėme savo jėgas su Vilniaus lopšelių-darželių „Saulėgrąža“, „Žemyna“ ir „Pelėda“ ugdytinių komandomis. Geranoriškumas ir komandos sutelktumas tapo mūsų didžiausiu apdovanojimu. Tik todėl, kad į pasiruošimą tikrosioms rungtynėms žiūrėjome kaip į smagų komandinį žaidimą, reikalaujantį ne tik puikių fizinių savybių, bet ir gero mąstymo, strategijos ir taktikos, šiandien esame pakeliui į antrąjį atrankinį Vilniaus miesto finalą.
 
Norėdami dalytis patirtimi ir kurti šventę kitiems olimpiados dalyviams, kovo 1-ąją paskelbėme pirmojo tarpdarželinio „Mažųjų Olimpiados 2016“ etapo „Pušaitėje“ pradžią, akcentuodami olimpinių principų svarbą. Atvykusias Vilniaus lopšelių-darželių „Pasaka“, „Užupiukas“, „Rūta“ darželių ir Lietuvos sutrikusios klausos vaikų ikimokyklinio ugdymo centro komandas pasitiko pavasario šauklys – Ežiukas Olimpiukas. Skelbdamas olimpiados pradžią Ežiukas pakvietė visus vaikus į draugystės ratą. Tai padėjo vaikams įveikti nedrąsą, suteikė geros energijos būsimoms rungtims. Komandos varžėsi, kuri taikliau, tiksliau, vikriau atliks užduotis. Po kiekvienos estafetės aidintys draugų plojimai padėjo išlaikyti džiugią nuotaiką. Net ir pasibaigus rungtims, vaikai jautėsi energingi ir drauge su Ežiuku Olimpiuku pasinėrė į spalvotų parašiutų pramogą, ragavo Ežiuko atneštų pavasario gėrybių. Na, o Vilniaus lopšelių-darželių „Pasaka“ ir „Užupiukas“ auklėtiniams ir jų pedagogėms nusišypsojusi olimpinė sėkmė padovanojo „bilietus“ į Vilniaus miesto rungtynių finalą.
 
Visapusiškas darželio bendruomenės palaikymas ir pagalba, pedagogių drąsa tapus teisėjomis, protokolo sekretorėmis, rezultatų skelbėjomis, fotografėmis, muzikinio fono kūrėjomis ir renginio vedėjomis sustiprino mus kaip kolektyvą. Socialinių partnerių – Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) – trenerių teisėjavimas, Vilniaus kolegijos pedagogikos fakulteto ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogikos kurso studenčių pagalba formavo atsakingą mūsų požiūrį į tikslingą vaikų fizinį ugdymą. Visa tai kartu įgalino mus sukurti šventę ir didelį džiugesį vaikams, o tuo pačiu prisidėti prie olimpinių idėjų puoselėjimo Vilniaus mieste.