Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Aplankykite vaikų dailės parodą „Dovana tėvynei 2017“ Kaune
 

Aplankykite vaikų dailės parodą „Dovana tėvynei 2017“ Kaune

2017-03-15
Susijusios temos: Kūrybingumas
Aplankykite vaikų dailės parodą „Dovana tėvynei 2017“ Kaune
Lina STATKEVIČIENĖ
Kauno menų darželis „Etiudas“
 
Minėdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Kauno Aleksandro Stulginskio mokykla-daugiafunkcis centras ir Kauno menų darželis „Etiudas“ surengė dailės parodą „Dovana tėvynei 2017“.
 
Kovo 9-ąją į Aleksandro Stulginskio mokyklą-daugiafunkcį centrą susirinko apie pusantro šimto priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų iš Kauno miesto savivaldybės Dainavos seniūnijos ugdymo įstaigų. Visi degė noru sukurti bendrą dovaną Lietuvai. Didelio formato tapybos lakštuose spalvingais vaizdais ir drąsiais potėpiais atsiskleidė begalinis vaikų atvirumas, nuoširdumas ir meilė. Draugiškai pasitardami vaikai nutapė įtaigius vientisus paveikslus.
 
Šventinę nuotaiką praturtino akcijos dalyvių deklamuojamos eilės, skambančios lietuvių liaudies dainos. Kurdami darbus vaikai dalijosi mintimis apie Lietuvą. Tėvynė mažiesiems – paprasti ir natūralūs dalykai: gerai pažįstami miško takeliai, dangumi plaukiantys debesys, močiutės gėlynai, maudynės ežere, apsnigtas sesutės vežimėlis, mamos pasaka prieš miegą...
 
Gimtąją šalį vaikai mato jautriai ir giliai. Tapybos darbuose jie vaizdavo tai, ką pastebėjo, patyrė, išgyveno. „Nupiešiau daug širdelių, nes labai myliu kaimą, kuriame gyvenu. Smagu, kad pavasarį į gimtinę sugrįžta paukščiai, nes čia ne tik mūsų, bet ir jų namai. Aš su šeima mėgstu vaikščioti, fotografuoti ir bėgioti po žydinčias pievas. Noriu, kad nenugriūtų Gedimino pilis, kad nesipyktų žmonės, kad visa Lietuva būtų sveika“, – daug gražių minčių ir linkėjimų Lietuvai išsakė priešmokyklinukai.
 
Iš vaikų kūrybos galime pasisemti drąsių idėjų, nuoširdumo, optimizmo, nematerialių vertybių puoselėjimo. Vaikai mus įkvepia džiaugtis gyvenimu, nesavanaudiškai, besąlygiškai mylėti savo valstybę ir prisiimti atsakomybę už jos laisvę ir nepriklausomybę.
 
Vaikų dailės paroda „Dovana tėvynei 2017“ veiks iki balandžio 10 d. Kauno Aleksandro Stulginskio-daugiafunkciame centre.