Emokykla.lt
Vartotojų naujienos Apie tarptautinį eTwinning projektą „Mažieji mokslininkai“
 

Apie tarptautinį eTwinning projektą „Mažieji mokslininkai“

2019-01-14
Susijusios temos: Vaiko ugdymas
Apie tarptautinį eTwinning projektą „Mažieji mokslininkai“
Virginija PAUŽIENĖ
Kauno mokykla-darželis „Šviesa“
 
Kauno mokykloje-darželyje „Šviesa“ nuo 2018 m. lapkričio 1 d. iki 2019 m. vasario 1 d. įgyvendiname eTwinning projektą „Mažieji mokslininkai“ (angl. „Little scientists“). Projekte dalyvauja 31 pedagogas iš Lietuvos Rumunijos, Turkijos, Slovakijos, Latvijos, Maltos, Lenkijos, Italijos, Prancūzijos.
 
Su viena projekto kūrėjų Rūta Varašinskiene iš Klaipėdos lopšelis-darželis „Puriena“ susipažinome nacionaliniuose eTwinning apdovanojimuose ir mokymuose Vilniuje. Pažintis persikėlė į tolimesnį bendravimą ir bendradarbiavimą tarp ugdymo įstaigų. Mūsų įstaigos komandą sudaro mokytojos Miglė Stankevičiūtė, Lina Plaušinienė, ir aš – šių eilučių autorė.
 
Ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje vaikai ypatingai smalsūs: noriai tyrinėja, kasdien išbando naujus, jiems nežinomus dalykus, stebi, eksperimentuoja su aplinkoje esančiais daiktais. Norėdami suvokti dalyko esmę, vaikai turi veikti patys – išsiaiškinti, atrasti ir pažinti juos supantį pasaulį. Per įgautą patirtį jie patiria įvairių išgyvenimų ir plėtoja pažintinę patirtį. Eksperimentai – tai priemonė, kai vaikai gali linksmai, įdomiai tyrinėti, o mokytojai atranda naujus mokymosi metodus ir iš žinių šaltinio tampa vaikų tyrinėjimų ir pasaulio atradimo partneriu.
 
Projekto tikslai: siekti sėkmingo, įspūdingo, emocionalaus visapusiško vaikų ugdymo ir ugdymosi. Eksperimentavimo dėka vaikai lavina savo pojūčius: regėjimą, lytėjimą, klausą, lavėja akies – rankos koordinacija. Išmoksta ilgiau išlaikyti dėmesį Ugdosi sumanumą, laviną reakciją. Kaupia patirtį, diskutuoja, samprotauja, stiprina savo kritinį mąstymą, išmoksta spręsti problemas, ima geriau suvokti juos supantį pasaulį.
 
Projektas vyksta tam tikrais etapais, kuriuos aptariame kartu su partneriais ir visi tuo laiku eksperimentuojame ir medžiagą keliame į TwinSpace erdvę. Kiekvienam eksperimentui pasirinkome 2 savaičių laiką, kad galėtume atlikti ir pasidalinti su projekto partneriais:
1. Eksperimentai su balionais.
2. Eksperimentais su skysčiais (vandeniu, muilo burbulais ir pan.)
3. Eksperimentai su maisto produktais.
4. Eksperimentas „Nustebink mane“.
5. Idėjų apsikeitimas.
 
Džiugu, kad vaikai savo eksperimentavimo patirtimi dalinasi ir su tėvais. Namuose atlieka eksperimentus ir siunčia nuotraukas. Smagu eksperimentuoti visiems kartu.