Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vartotojų naujienos Priešmokyklinukai dalyvavo edukacinėje programoje „Kaip gimsta žvakutė“
 

Priešmokyklinukai dalyvavo edukacinėje programoje „Kaip gimsta žvakutė“

2016-01-29
Susijusios temos: Edukacija
 Priešmokyklinukai dalyvavo edukacinėje programoje „Kaip gimsta žvakutė“
Roma MASIONIENĖ
Druskininkų sav. Leipalingio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyrius „Liepaitė“

 Druskininkų sav. Leipalingio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Liepaitė“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Boružėlė“  vaikai 2015 m. gruodžio mėnesį dalyvavo įdomioje edukacinėje programoje „Kaip gimsta žvakutė“.
 
Programą vykdė Stračiūnų kaimo  bitininko Algio Miliaus žmona Jolanta Miliuvienė. Ugdytiniai sužinojo, kuo žmonių būstai buvo apšviečiami seniau, kaip ir iš ko būdavo gaminamos žvakės,  išgirdo vaško ir korio istoriją. Ši programa – puiki priemonė, padedanti ugdyti meilę gamtai, jausti  atsakomybę už jos išsaugojimą.
 
Vaikai išbandė patį greičiausią ir paprasčiausią žvakių liejimo būdą – naudojant formeles. Sužinojome, kad žvakės ugnis sugeria blogą energiją ir apsaugo namus, kad liepsna padeda susitelkti, o senovėje žvakės buvo nepakeičiamas šviesos šaltinis. Tokią prabangą galėjo sau leisti tik turtingi žmonės ir bažnyčios.  Laikui bėgant, žvakė tapo ne tik šviesos šaltiniu, bet ir interjero puošmena.
 
Vaikams buvo papasakota ir praktiškai parodyta žvakutės atsiradimo istorija. Praktinio užsiėmimo metu mažieji patys mokėsi susukti medumi kvepiančią korėtą žvakelę ir ją papuošti. Vaikai  stebėjo darbo eigą, patys dirbo, ragavo įvairaus skonio medų: miško, grikių, liepų. Visiems buvo sudarytos sąlygos veikti patiems, būti kūrybingais, reikšti nuomonę.
 
Edukacinės  programos metu vaikai patyrė naujų emocijų, džiugių akimirkų. Jiems buvo malonu prisiliesti prie tikro kvepiančio vaško, stebėti, kaip medus šildomas skystėja ir tampa įvairių formų žvakėmis. Buvo pasakojama apie bičių šeimos narius, jų pasiskirstymą darbais, bičių gyvenimą.
 
Savo darbo rezultatą – pačių nulietas žvakes – vaikai galėjo parsinešti į namus, uždegti ją ant šventinio stalo ir pajusti naminio vaško kvapą.  Dar ir kitą dieną vaikai dalijosi įspūdžiais, naujais patyrimais.