Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
"Sveikas aš, sveikas tu, valgykime obuolius kartu“

"Sveikas aš, sveikas tu, valgykime obuolius kartu“

2021-11-20
Susijusios temos: Edukacija
 "Sveikas aš, sveikas tu, valgykime obuolius kartu“
Vilniaus lopšelio-darželio „Žiedas“ vyresnioji mokytoja Anžela Jankovskaja,
mokytoja metodininkė Svetlana Gerasimenko
 
               Lapkričio 3 – 5 dienomis lopšelyje – darželyje „Žiedas“ „Pakalnučių“ grupėje vyko akcija „Obuolių diena“, kuri buvo skirta žaidžiant žaidimus, gaminant skanėstus iš obuolių, mankštinantis ir aktyviai judant, prisiminti sveikos mitybos bei gyvensenos principus. Šios akcijos pagrindiniu mūsų tyrinėjimo objektu buvo populiariausias Lietuvos vaisius – obuolys.
                      Per tris akcijos dienas aktyviai, informatyviai ir produktyviai leidome laiką. Vaikai darželyje dažnai valgo obuolius, todėl šios akcijos pirma diena buvo skirta ne tik patikrinti, ką vaikai žino apie šį nuostabų vaisių, bet ir turimas žinias pagilinti.
                      Pirma mūsų akcijos diena buvo skiriama tyrinėjimams: vaikai noriai obuolius apžiūrinėjo, uostė, lietė, skanavo, sužinojo, kur obuoliai auga, kaip renkami, kuo jie mums naudingi, ką iš jų galima pagaminti, mokėsi juos piešti. Aptarę, kaip  atrodo obuoliai, vaikai gilino savo žinias apie obuolio augimo tarpsnius: iš sukarpytų detalių pagal augimo eiliškumą dėliojome kaip auga ir keičiasi obuolys. Taip pat vaikai sužinojo, kaip atpažinti, kada obuolys būna prinokęs.
                      Antrą dieną tęsėme pažintį su obuoliu ir pasinėrėme į kulinarinių šedevrų gamybą – keksų iš obuolių kepimą. Pasipuošę gražia kepėjų apranga ir pasijutę tikrais kulinarais ėmėmės darbo – pjaustėme obuolius. Išsiaiškinę, kokių produktų mums reikės, užminkėme tešlą, supylėme į formeles. Vėliau iškeptus skaniai garuojančius ir kvepiančius keksus dekoravome cukraus pudra savo pirmo vardo raidėmis, kad tikrai žinoti, kuris keksas kuriam vaikui priklauso. Ir kai visi darbai buvo nuveikti, pagaliau ragavome savo skanėstus – keksus. Nepamiršome vakare pavaišinti keksais ir mūsų grupės tėvelių, kurie prisidėjo prie šios akcijos.
                      Trečią dieną, kai jau viską apie obuolį buvome sužinoję, aktyviai leidome laiką mankštindamiesi ir žaisdami komandinį žaidimą „Obuoliukus į krepšį dedu, sveikas augti žadu“.
                    Šios akcijos metu vaikai sužinojo, kiek paslapčių slypi įprastiniame ir jiems gerai pažįstamame vaisiuje. Tiek vaikams, tiek mums, pedagogėms, patiko dalyvauti ir organizuoti veiklas, vaikai išbandė savo galimybes naujose vaidmenyse, ir jiems labai patiko, nes degančios nuo susidomėjimo akys, noras viską išbandyti ir paragauti, sukėlė jiems daug teigiamų emocijų ir įspūdžių, gavo naujos patirties. Taip pat esame labai dėkingos mūsų grupės tėveliams, kurie palaikė mūsų sumanymą organizuoti šią akciją ir parūpino reikiamų produktų, net obuoliai keksams buvo ne pirkti, o naminiai!