Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Vaikų atostogos: 5 priežastys rinktis dienos stovyklas

2017-05-18
Susijusios temos: Šeima Vasaros stovyklos
Vaikų atostogos: 5 priežastys rinktis dienos stovyklas
Miglė RIMEIKĖ
VšĮ „Šiaurės licėjus“
Vasara – metas, kuomet vaikai turi daug laisvo laiko ir, žinoma, energijos. Tėvai siekia, kad vasara vaikams būtų kupina teigiamų emocijų, atradimų bei džiaugsmo. Deja, patiems dažnai tenka dirbti ir nepavyksta su mažaisiais praleisti tiek laiko, kiek norėtųsi.
„Ieškant kompromiso tarp darbų ir prasmingo laiko su šeima, puikiu sprendimu gali tapti dienos stovyklos. Jose vaikai smagiai leis laiką būryje draugų, įgis naujų patirčių, kol Jūs dirbsite. O vakarus galėsite leisti visa šeima kartu,“ – pastebi „Šiaurės licėjaus“ direktorė Jovita Starkutė. Edukacinės dienos stovyklos vaikams neabejotinai naudingos ir jas lankyti galima nuo gana ankstyvo amžiaus. Penkiametis jau be didelio streso gali įsilieti į naują aplinką, bendrauti su nepažįstamais vaikais bei prisitaikyti prie pasikeitusios tvarkos.

Pateikiame penkias svarbiausias priežastis šią vasarą išbandyti dienos stovyklas:
  • Vaiko akiračio plėtimas. Aplinkos pakeitimas, nors dažnai suvokiamas kaip stresą keliantis veiksnys, vaikams yra naudingas. Jie tampa smalsesni, guvesni ir aktyvesni. Naujoje aplinkoje vaikai itin koncentruoja dėmesį į aplinką, atranda naujus dalykus. Itin šaunu, jei tai teminė stovykla. Tuomet įgyjama naujų žinių, išbandomos įvairios veiklos, o nauja informacija įsisavinama itin efektyviai.
  • Vaikų savarankiškumo ugdymas. Atsidūrę naujoje aplinkoje be tėvų vaikai greičiau mokosi patys savimi pasirūpinti: surasti kur yra tualetas, apsirengti, susiruošti išvykai, nepamiršti įsidėti vandens buteliuko. Pavyzdžiui, visa birželį „Šiaurės licėjuje” vyks stovykla sveikos gyvensenos tema, taigi, du kartus savaitėje keliausime į baseiną. Vaikai patys susiruošia plaukimui reikalingus reikmenis, rūpinasi savo daiktais rūbinėje, pratinasi prieš išeidami pasitikrinti, ar tikrai nieko nepamiršo. Tokiu būdu ugdomas ne tik savarankiškumas, bet ir atsakomybės jausmas.
  • Socialinių bei komunikacijos įgūdžių lavinimas. Nauji draugai ir nauji mokytojai – puiki proga tobulinti savo socialinius bei komunikacijos gebėjimus, sklandžiai reikšti savo mintis, bendrauti su kitais, sutarti, integruotis. Taip pat, dienas leidžiant kartu, pasitaiko ir nesutarimų, kuriuos išmokstama išspręsti taikiai, gražiai susitarti. Dažnai stovyklose pasitaiko ir įvairių komandinių užduočių, kurių metu vaikai mokosi dirbti komandoje, kartu su kitais siekti vieno tikslo, identifikuoti savo ir draugų stipriąsias puses, jas pasitelkti.
  • Edukacija. Renkantis teminę dienos stovyklą, Jūsų vaikas turės galimybę pagilinti savo žinias vienoje ar keliose srityse. Kadangi stovyklų metu edukacija vyksta neformalioje aplinkoje, pasitelkiant žaidimus, eksperimentus bei potyrius, vaikai greitai, lengvai ir smagiai įsisavina naują informaciją. Štai „Šiaurės licėjaus“ sveikos gyvensenos stovykloje ne tik kalbamės apie sveiką mitybą, mums naudingus bei kenksmingus maisto produktus, bet ir praktiškai tai išbandome: patys spaudžiame vaisių ir daržovių sultis, mokomės pasigaminti sveikus ledus be cukraus, skaičiuojame kiek vandens stiklinių išgeriame per dieną. Vaikams – tai smagus žaidimas, kuris bėgant laikui tampa puikiu įpročiu.
  • Pasiruošimas mokyklai ir motyvacija mokytis. Mokyklos dar nelankantiems vaikams dienos stovyklos yra puiki įžanga į rudenį pasikeisiančią aplinką bei dienos ritmą. Leisdami laiką įdomioje edukacinėje stovykloje vaikai po truputį pratinasi įsisavinti bei apdoroti naują informaciją. Tuo pačiu auga jų motyvacija atrasti ir sužinoti dar daugiau bei rudenį keliauti į mokyklą. 
Daugiau informacijos apie „Šiaurės licėjuje“ organizuojamas dienos stovyklas liepos mėnesį kūrybiškumo ir meno tema bei rugpjūčio mėnesį gamtos pažinimo tema, rasite ČIA.