Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Knyga „Geriausi draugai“ – apie draugystę ir pokyčius

2020-07-31
Susijusios temos: Skaitymas
Knyga „Geriausi draugai“ – apie draugystę ir pokyčius
Kiekvienas šioje istorijoje išmoksta kažko naujo. O kai įsileidi pokyčius, atrandi naujų draugų ir dar smagesnių veiklų. 
Pirmą kartą Jungtinėje Karalystėje išleista 2014 m., o Lietuvoje 2019 m. knyga „Geriausi draugai“ iškart rado savo vietą mažųjų skaitytojų širdyse. Ji nominuota ne vienam apdovanojimui, o Anderseno vaikų literatūros apdovanojimuose Italijoje pripažinta geriausia knyga vaikams iki 6 metų.
 
Knygos autorė Linda Sarah ir vienas geriausių vaikų knygų iliustratorių pasaulyje Benji Davies („Nojus ir banginis“, „Senelio sala“ ir kt.) pasakoja istoriją, padėsiančią suprasti taip dažnai vaikų patiriamus jausmus: prisirišimą, pavydą, nenorą dalintis, ypač kai reikia dalintis geriausiu draugu...
 
Nesunku atspėti, kad knyga „Geriausi draugai“ yra apie draugystę, bet tuo pačiu kelia labai aktualius klausimus ir problemas: kas nutinka, kai į dviejų vaikų draugystę įsiterpia trečias, kai tavo geriausias draugas ima žaisti su kitu draugu.
Bertas ir Emilis yra geriausi draugai. Ištisas dienas jie leidžia kartu, prisigalvodami įdomiausių žaidimų su didžiulėmis kartoninėmis dėžėmis.
„Kartais jie būna karaliais, kartais kareiviais arba astronautais. O kartais tampa piratais ir plaukia šėlstančiomis jūromis ir padangėmis. Bet visada, visada jie yra geriausi draugai.“
Vieną dieną prie jų prisijungia Sigutis. Emiliui smagu žaisti su nauju draugu, bet Bertui kažkas nepatinka... Jam atrodo, kad atsiradus Sigučiui jis netenka savo draugo ir vieną dieną sulamdo savo dėžę ir nebeateina žaisti ant kalvos.
Bet ką daro draugai? Jie nepasiduoda! Emilis ir Sigutis nusprendžia susigrąžinti savo draugą ir sukonstruoja milžinišką ratuotą dėžę, skirtą žaisti visiems trims kartu. Juk trise žaisti dar smagiau!
 
Kiek atviri turi būti draugai, kad priimtų kitą, nepažįstamą, kiek drąsos turėjo Sigutis, kad užliptų ant kalvos ir prieitų prie dviejų žaidžiančių draugų? Kad susigrąžintų įskaudintą draugą, Emiliui taip pat reikėjo pasistengti. Kiekvienas šioje istorijoje išmoksta kažko naujo. O kai įsileidi pokyčius, atrandi naujų draugų ir dar smagesnių veiklų.
 
Prasmingas ir gražus pasakojimas, puikus Emilijos Ferdmanaitės vertimas, aukščiausius standartus atitinkanti poligrafija – visa tai knygoje „Geriausi draugai“.
 
„Naminuko“ leidyklos inf.