Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Tėvams Idėja „Gerumo akmenukai“ sparčiai sklinda po Lietuvą

Idėja „Gerumo akmenukai“ sparčiai sklinda po Lietuvą

2019-04-16
Susijusios temos: Šeima
Idėja „Gerumo akmenukai“ sparčiai sklinda po Lietuvą
Vitalija PAULAUSKAITĖ
Tinklaraščio „Ciao_Teo“ autorė Ieva Andrulytė-Ptakienė kartu su savo trimečiu sūnumi Teodoru sugalvojo smagią veiklą – spalvinti lauko akmenėlius ir juos palikti ten, kur vaikšto žmonės. Veikla netruko virsti akcija „Gerumo akmenukai“. Ieva norėtų, kad spalvoti gerumo akmenukai pasklistų po visą Lietuvą ir kviečia šeimas prisijungti. Kalbamės su Ieva, kaip sekasi įgyvendinti idėją. 
Papasakokite, kokia tai akcija ir kaip gimė idėja?
 
Aš skatinu laisvąjį žaidimą ir mėgstu veikloms su vaiku panaudoti įvairias gamtoje randamas gėrybes. Su Teodoru daug keliaujame ir aplankome įvairiausius paplūdimius, o vieną dieną radome paplūdimį pilną akmenų. Aišku, jų prisirinkome tiek, kad maža nepasirodė. Pradėjome juos spalvinti. Gimė idėja ne tik papuošti juos vaivorykštės spalvomis – juk vaivorykštė visuomet nuteikia teigiamai, bet ir užrašyti palinkėjimą: „Nusišypsok“, „Laimės“ ir pan. Nusprendėme tuos spalvotus akmenukus palikinėti visur, kur einame pasivaikščioti. Tai lyg maži stebuklai, atsirandantys žmonių kelyje, raginantys nusišypsoti, būti laimingu, linkintys sveikatos, gėrio. Radus tokį akmenėlį, manau, tikrai kiekvieno veide suspindėtų šypsena.
 
 
Kaip sekasi idėją įgyvendinti?
 
Pradėdama šį gerumo projektą, tikrai nesitikėjau tokio gausaus žmonių įsitraukimo. Daug mamyčių siunčia  nuotraukas, kuriose matosi, kaip gerumo akmenukai keliauja po Lietuvos miestus. Jau keletas jų nugulė Kauno rajone, Naisiuose, Labanore, Panevėžyje, Molėtuose ir Telšiuose. 
 
Labai patiko vienos moters pasakyti žodžiai: „Tai ne tik šauni veikla su vaiku, bet nerealiai smagu, palikus akmenėlį, vėliau jo neberasti. Tai tikras gerumo užkratas!“ Iš tiesų, kai kurie žmonės rastus spalvotus akmenėlius tiesiog pasiima, gal jiems tai atneš sėkmę.
 
Jūsų trimetis sūnus Teodoras yra įtrauktas į šią akciją. Kokie jo atsiliepimai, mintys, ar jam patinka spalvinti akmenėlius?
 
Augindama sūnų stengiuosi jam įdiegti tas vertybes, kuriomis kliaunuosi ir pati. Na, o vaikams geriausias būdas apie viskas papasakoti yra žaidimas, jie taip supranta geriausiai. Saugoti ir mylėti gamtą, būti atsakingu piliečiu, geru ir maloniu žmogumi – viso to galima mokyti ne tik rodant pavyzdį, pasakojant ar skaitant knygas, bet ir žaidžiant. Mums tai tikrai veikia.
 
Teodorą ypatingai žavi idėja – palikinėti tuos akmenukus. Jis labai atidžiai ir atsakingai renkasi vietą, kur bus paliktas akmenukas. Tikras džiaugsmas tai stebėti!
 
 
 
Koks šio žaidimo-akcijos tikslas?
 
Tai tiesiog vienas iš būdų, ką galima nuveikti su vaiku – linksmas, kūrybiškas ir lavinantis užsiėmimas. Kartu tai paprastas būdas išreikšti gerumą. Mes tikrai per mažai šypsomės vieni kitiems. Esame susvetimėjusi tauta, mums lengviau pasišaipyti, nei pasakyti gerą žodį. Spalvoti gerumo akmenukai primena, kad turime gražiai elgtis vienas su kitu. Aš noriu, kad mano sūnus užaugtų doras, geras ir malonus žmogus. O tokiu paprastu būdu, kaip akmenukų dalijimas parodau, kaip yra paprasta daryti gera, dovanoti šypseną ir teigiamas emocijas. Labai tikiuosi, kad žmonės atvers savo širdis, dažniau šypsosis vieni kitiems. Juk gerumas nieko nekainuoja!
 
Šaltiniai:
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/users/ikimokyklinis/tmp) in Unknown on line 0