Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Kvietimas dalyvauti idėjų mugėje „Žaidžiu ir kalbu 2020“

2020-03-24
Susijusios temos: Edukacija Vaiko kalba
Sigita DENIKYTĖ
Jurgita BALČIŪNAITĖ-ČĖSNIENĖ
Mokydami tarti garsus ir kartu ugdydami vaikų sakytinę kalbą, parengsime juos susidaryti tvirtesnius rašybos įgūdžius mokykloje. 
KALBA – ne tik bendravimo, bet ir pažinimo įrankis. Mokslininkų įrodyta, kad gerai kalbantys vaikai lengviau reiškia savo mintis, laisviau bendrauja su kitais ir tuo pačiu pilniau pažįsta juos supančią tikrovę.
 
Kalbai vienaip ar kitaip sutrikus, sulėtėja ir tam tikrų psichinių procesų (suvokimo, atminties, mąstymo ir kt.) vystymasis. Vaikams pradėjus lankyti mokyklą kalbos sutrikimai kliudo sėkmingai išmokti rašyti ir skaityti. Mokymosi sėkmė priklauso dar ir nuo to, ar pakankamai žodinga ir gramatiškai taisyklinga vaiko kalba, ar pakankami rišliosios kalbos įgūdžiai.
 
Taigi, mokydami tarti garsus ir kartu ugdydami vaikų sakytinę kalbą, parengsime juos susidaryti tvirtesnius rašybos įgūdžius mokykloje.
Tuo tikslu Šiaulių lopšelių darželių „Eglutė“ ir „Žiogelis“ logopedės Sigita ir Jurgita organizuoja respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogams, švietimo pagalbos specialistams idėjų mugę „Žaidžiu ir kalbu 2020“, kuri skirta ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų rišliosios kalbos ugdymui (žr.: Idėjų mugė „ŽAIDŽIU IR KALBU 2020“ NUOSTATAI).
 
Tikimės, kad parengtas priemonių katalogas paskatins mūsų mažylių sakytinės kalbos plėtotę!
      
Idėjų mugė vyks nuo 2020 m. kovo 23 d. iki balandžio 30 d.
 
Daugiau informacijos rasite idėjų mugės nuostatuose.