Emokykla.lt

Kaip rengti vaikus einant į lauką?

2015-12-01
Kaip rengti vaikus einant į lauką?
Juozas DAPŠAUSKAS, darželinuko tėtis
Vaikai labai džiugiai priima metų laikų permainas, kiekvienas gamtos tarpsnis turi savo ypatumus, suteikia nuostabias galimybes, tad svarbu vaiką tinkamai aprengti, o tam reikia elementarių žinių. Kaip rengti vaikus esant permainingiems, vėsesniems orams?
Tėvams labai svarbu, kaip ikimokyklinio ugdymo įstaigoje jaučiasi jų vaikai, kaip jiems sekasi, ko jie išmoksta, kaip bendrauja su kitais vaikais. Dažnai auklėtojų susitikimai su tėveliais vyksta uždarose darželio patalpose. Tačiau Vilniuje VšĮ „Tėvystės centras“ įkurtas gamtos darželis „Po smilgom“ tėvus pakvietė į gamtą, kad bent truputį prisiliestų prie tikros vaikų veiklos. Susitikimas su tėveliais vyko lauke, Pavilnių regioniniame parke, kur ir įsikūręs darželis.
 
Lauko pedagogikos specialistė ir gamtos darželio „Po smilgom“ kūrėja Milda Jankauskienė teigė: „Vaikams yra labai svarbu, kad tėvai kuo daugiau dalyvautų darželio gyvenime. Bendros veiklos, talkos, tiesiog susibėgimai leistų vaikams pajausti saugumą, kitaip vertinti auklėtojus. Taip pat naudinga nors akies krašteliu pažvelgti ir susipažinti su tuo, kaip vaikai leidžia savo dienas. Darželis – tai maža bendruomenė. Šiais laikais akcentuojamas individualumas, vaiko pasiekimai, jo asmenybė, tačiau mes taip pat esame visuomenės dalis. Žmogaus noras priklausyti šeimai, draugų ratui niekur nedingo. Darželis yra vieta, kur tėvai ne tik atveda savo vaikus, bet ir auga kartu. Tai mūsų vizija. O mūsų buvimas neišvengiamai susijęs su gamta, jos turtais, kuriuos pasiūlome vaikams ir jų tėveliams.“
 
Vaikai labai džiugiai priima metų laikų permainas, kiekvienas gamtos tarpsnis turi savo ypatumus, suteikia nuostabias galimybes, tad svarbu vaiką tinkamai aprengti, o tam reikia elementarių žinių. M. Jankauskienė pataria tėveliams, kaip rengti vaikus esant permainingiems, vėsesniems orams: https://youtu.be/uEOJMyq5RBg
 
Suomijoje, miškų tyrimo institute (Metla), atlikti tyrimai rodo, kad kasdien miške praleidžiant nors 20 min mažėja vaikų polinkis į alergijas. Prof. Ilkka Hanski iš Helsinkio universiteto atliko tyrimą, kurio metu atrado grupę bakterijų – gammaproteobacteria, susijusių su augalų įvairove ir alergijomis. Žmonės, ant kurių odos buvo rasta šių bakterijų, turėjo didesnį atsparumą alergijoms.
 
Niekam nekyla abejonių, kad buvimas gryname ore svarbus tiek užkrečiamų ligų prevencijai, tiek lėtinių ligų išvengimui, tiek imuniteto stiprinimui. Visi darželiai ir šeimos turėtų atkreipti didesnį dėmesį į buvimo gamtoje naudą.
Šaltiniai:
Nuotraukos Juozo Dapšausko