Emokykla.lt

Auklėtoja: „Nėra didelio skirtumo, kur vaikas lanko darželį – mieste ar kaime“

2015-05-12
Susijusios temos: Ugdymo įstaigos
Auklėtoja: „Nėra didelio skirtumo, kur vaikas lanko darželį – mieste ar kaime“
Ema MOTEJŪNAITĖ-TRAPIKIENĖ, auklėtoja
VšĮ „Mažasis Trinapolis“
Šių metų balandžio 23 d. lankiausi savo gimtinėje – Anykščių rajono Debeikių miestelyje – esančiame vaikų darželyje. Su auklėtojomis smagiai praleidome laiką kalbėdamos apie ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą ir besidalydamos savo patirtimi. 
Šių metų balandžio 23 d. lankiausi savo gimtinėje – Anykščių rajono Debeikių miestelyje – esančiame vaikų darželyje. Su auklėtojomis smagiai praleidome laiką kalbėdamos apie ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą ir besidalydamos savo patirtimi. Smagu apsilankyti mažo miestelio darželyje, juk ir čia dirba puikūs kvalifikuoti pedagogai, kupini idėjų, patirčių. Taigi, laikas praleistas Debeikių miestelio auklėtojų būryje neprailgo, o ir auklėtojos, pasidalijusios sava patirtimi, galės kažką naujo panaudoti ugdomojoje veikloje dirbant su vaikais.
 
Vaikų darželis VšĮ „Mažasis Trinapolis“ įsikūręs Vilniuje, pamiškėje šalia Verkių nacionalinio parko. Darželio naujos ir erdvios patalpos pritaikytos vaikų poreikiams: visos vaikų grupės turi savo individualias patalpas, miegamosios zonos yra atskirai nuo žaidimo kambarių, yra rūbinė, virtuvėlė, papildomo ugdymo zona, erdvi švenčių salė, higienos kambariai. Šiuo metu darželyje esančios 9 vaikų grupės suskirstytos pagal amžių: 1,5–2 metų, 2–3 metų, 3–4 metų ir paruošiamoji grupė 5–6 metų vaikučiams.
 
Apie jaukią Debeikių miestelio ikimokyklinio ugdymo grupę, įsikūrusią Debeikių pagrindinės mokyklos patalpose, mažai kas žino. Grupę lanko 17 vaikučių. Tiek grupės, tiek miegamojo, tiek persirengimo patalpos labai erdvios, daug žaislų, priemonių. Dirba 3 kvalifikuotos pedagogės, vyksta įvairūs užsiėmimai. Darželio bendruomenė labai aktyvi – auklėtojos ir vaikai daug kur dalyvauja, keliauja.
 
Esu pilna gerų įspūdžių iš šio susitikimo. Gera grįžti, ten kur pati kažkada tiek daug praleisdavau laiko. Nors ir mažame miestelyje, nors ir nedaug vaikučių, bet čia labai gera, jauku. Jaukios patalpos, gražūs darbeliai, daug meilės vaikams. Tikrai labai džiugu, kad darželio vaikai, auklėtojos tiek daug visur dalyvauja, stengiasi parodyti, kad jie nors ir maži, bet dideli darbais. Linkiu Debeikių vaikų darželio bendruomenei sėkmės pedagoginiame darbe, idėjų ir kūrybingumo. Iš jų tikrai pasisėmiau naudingų idėjų, žinių.
 
Debeikių miestelio vaikų darželio auklėtoja Vilma Petniūnienė teigė: „Labai malonu, kai mažas mažo miestelio darželis sulaukia dėmesio. Kai daliniesi su kitais savo patirtimi ir atsižvelgi į kitų patirtį, darbas su vaikais tampa daug kokybiškesnis. Bendradarbiavimas su kolegomis iš skirtingų darželių, manau, yra būtinas, siekiant užtikrinti kokybišką vaikų ugdymą(si).“
 
Taigi, labai smagu, kad susitiko dviejų skirtingų bendruomenių pedagogės. Dažnas mėgsta atskirti kaimą ir miestą. Bendraudamos tarpusavyje paneigėme šį mitą ir noriai dalijomės vertinga patirtimi. Tikrai nėra didelio skirtumo, kur vaikas lanko darželį – mieste ar kaime. Visur esame panašūs. Ir tik nuo kvalifikuoto pedagogo, meilės vaikams, pedagoginio pašaukimo priklauso ugdymo rezultatai.