Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
„Žaidžiame ir mokomės“

„Žaidžiame ir mokomės“

2020-01-28
Susijusios temos: Vaiko raida Vaiko ugdymas
„Žaidžiame ir mokomės“
Rasa Motiejauskienė, Vida Intaitė
Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos
Socialiniai ryšiai yra viso mokymosi proceso pagrindas. Vaikai susipažįsta su visuomenėje nusigulėjusiomis elgesio normomis ir taisyklėmis, mokosi pažinti save kaip individą, mokosi bendrauti su aplinkiniais, pažinti ir valdyti savo skirtingas emocijas.
Vaikų poreikius atitinkantis patalpų apipavidalinimas padeda jiems nevaržomai mokytis ir vystytis. Sienų ir grindų elementai skatina vaikus bandyti ir atlikti pirmuosius eksperimentus. Be to, vaikai lavina savo motoriką ir koordinaciją.
 
Gavus finansavimą iš Telšių rajono savivaldybės Bendruomenės sveikatos tarybos vykdomam sveikatingumo projektui „Žaidžiame ir mokomės“ įsigijome: šviesos stalą ir priemonių šviesos tyrinėjimui, šviečiamąjį molbertą, žaidimą judriai veiklai „Linksmosios pėdutės“ ir įvairių manipuliacinių priemonių (daugiafunkcė lenta „Lėktuvas“, magnetinė lenta, medinis ir magnetinis labirintai, besisukantys kvadratai su raidėmis ir paveikslėliais, medinis skaičiuotuvas), kurias pritvirtinome ant vienos didelės „Žvirbliukų“ grupėje įrengtos manipuliacinės sienos.
 
Jomis lavinama:
·         Kūno pažinimas. Liesdami ir jausdami vaikai mokosi suvokti ir klasifikuoti paviršius ir formas. Sąmoningas raumenų darbas ir tikslinis užduočių atlikimas padeda vystyti vaiko motorikos sistemą.
·         Kalba. Tiek aplinkoje, kurioje skatinama kalbėti, tiek bendraujant su suaugusiais, vaikai vysto savo kalbą bei plečia savo naudojamą žodyną. Simbolių, raidžių ir figūrų pažinimas – tai pagrindas tolesniam kalbos ir mąstymo vystymuisi.
·         Skaičiavimo įgūdžiai. Vaikai, žaisdami su įprastais jų aplinkai daiktais, pažįsta tokias charakteristikas, kaip forma, svoris, tūris. Vaikai įgyja supratimą apie kiekį ir skaičius, susipažįsta su skaičiavimo ir geometrijos pagrindais, supranta laiko ir erdvės sąvokas, jas išmoksta klasifikuoti.
·         Kūryba. Per skirtingas išraiškos formas (piešimą, lipdymą, eksperimentavimą, grojimą ir kt.) vaikai pažįsta ir supranta juos supantį pasaulį. Taip vaikai įgyja pirmąją patirtį ir svarbius asmeninius patyrimus.
·         Socialiniai įgūdžiai. Socialiniai ryšiai yra viso mokymosi proceso pagrindas. Vaikai susipažįsta su visuomenėje nusigulėjusiomis elgesio normomis ir taisyklėmis, mokosi pažinti save kaip individą, mokosi bendrauti su aplinkiniais, pažinti ir valdyti savo skirtingas emocijas.