Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Dalijamės patirtimi Vaikų STEAM gebėjimų plėtojimas dalyvaujant akcijoje „Kūrybinė STEAM savaitė darželyje 2020“

Vaikų STEAM gebėjimų plėtojimas dalyvaujant akcijoje „Kūrybinė STEAM savaitė darželyje 2020“

2020-08-31
Susijusios temos: Vaiko ugdymas
Vaikų STEAM gebėjimų plėtojimas dalyvaujant akcijoje „Kūrybinė STEAM savaitė darželyje 2020“
Lidija Dikčienė
Vilniaus lopšelio-darželio „Mažylis“ direktorė
Goda Stonkuvienė
Direktorės pavaduotoja ugdymui
Svarbu, kad vaikai aktyviai įsitrauktų į aplinkų ir priemonių kūrimą, tyrinėtų, žaistų, eksperimentuotų, nes taip ugdosi vaikų STEAM kompetencijos. 
Vaikai yra smalsūs, nuolat besimokantys, turintys natūralų poreikį tyrinėti ir kurti. STEAM (integralaus gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, meno ir matematikos taikymas) idėjos svarbios sudarant sąlygas vaikams geriau ir giliau pažinti pasaulį, fantazuoti, kurti ir klausinėti.
 
Supažindinant vaikus su naujomis koncepcijomis, gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos srityse, jų mokymasis tampa įdomus, natūralus ir įkvepiantis diskutuoti. Įgūdžiai, formuojami STEAM veiklų metu, tampa naudingais vaiko gyvenime, suteikia pasitikėjimo savo jėgomis ir drąsos imtis naujų iššūkių.
 
Atsižvelgdama į tai, Vilniaus lopšelio-darželio „Mažylis“ bendruomenė jau antrus metus organizuoja akciją „Kūrybinė STEAM savaitė darželyje 2020“, įtraukdama kuo daugiau Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Prie šios akcijos įgyvendinimo prisideda Vilniaus miesto savivaldybė, finansuojanti Atvirų techninių kūrybinių dirbtuvių projektą „Magiškoji STEAM laboratorija-2“.
 
Šiais metais džiaugiamės didele dalyvių gausa iš: Alytaus, Biržų, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Pasvalio, Plungės, Ramygalos, Šiaulių, Tauragės, Ukmergės, Vilniaus, Visagino ir Krekenavos miestų. Iš viso akcijoje dalyvavo daugiau nei 1 600 dalyvių. Dalyvių teigimu, vaikams įdomu išbandyti naujų netradicinių veiklų, eksperimentuoti, kurti bei dalintis įspūdžiais su draugais ir tėvais.
 
Vilniaus lopšelio-darželio „Mažylis“ ugdytiniai tyrinėjo vasaros ženklus, įvairiausias darželio sode augančias gėles. Domėjosi ir tyrinėjo sraigių, boružėlių gyvenimą. Eksperimentavo konstruodami sraigių namus bei tiltus, piešdami ant akmenų, su smėliu ir kitaip kurdami, naudojosi ne tik gamtine medžiaga, bet ir gausiomis magiškosios STEAM laboratorijos priemonėmis.
 
Nenusakomai džiugus atradimo ir pažinimo jausmas.
 
Daugiau skaitykite svietimonaujienos.lt.
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/users/ikimokyklinis/tmp) in Unknown on line 0