Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Vaikų adaptacija darželyje ekstremalios situacijos metu

2020-11-25
Susijusios temos: Šeima
Vaikų adaptacija darželyje ekstremalios situacijos metu
Airinė Gailiūnienė
Kėdainių lopšelio-darželio psichologė
Marytė Mockienė
Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą
Džiaugiamės, kad grupės vaikų tėveliams galėjome ne tik suteikti daug teorinių žinių apie adaptacijos ypatumus, bet ir įtraukti juos į bendras veiklas. 
Pasaulyje pandemija sukėlė daug įtampos ir nerimo, tai paveikė ir kasdienį mūsų gyvenimą. Ruošiantis naujiems mokslo metams, kilo daug dvejonių ir nežinomybės, kaip seksis mažiausiems lopšelio-darželio vaikams adaptuotis naujoje aplinkoje, kadangi, laikantis Covid-19 ligos prevencijos priemonių, lopšelio grupės tėveliams suteikta galimybė tik vieną savaitę pabūti su savo atžala ugdymo patalpose. Neliko galimybės su vaiku grupėje pabūti tiek, kiek jiems atrodo būtina.
Įvairūs autoriai teigia, kad tikroji vaiko adaptacija prasideda tada, kai mamos ar tėčio nėra šalia, tačiau, kai kurių tėvelių ir vaiko ryšys labai stiprus, todėl ne tik vaikams, bet ir tėveliams reikėjo padėti prisitaikyti prie naujovių.
 
Kėdainių lopšelyje-darželyje „Puriena“ didelį dėmesį skiriame vaikų emocinei būsenai, psichinės sveikatos saugojimui ir stiprinimui. Mums svarbu, kad vaikas darželyje jaustųsi saugus ir laukiamas. Atsižvelgiame į tai, kad daugelis vaikų lopšelį pradeda lankyti iki tol nelankę jokios ankstyvojo amžiaus grupės bei siekiame kokybiško ugdymo planavimo ir rezultatyvaus jo įgyvendinimo kasdieniame vaikų ugdyme. „Viščiukų“ grupėje, kartu su grupės bendruomene, įgyvendinome projektą „Man darželyje gera ir smagu“, kad vaikų adaptacija darželyje taptų sklandesnė.
 
Projekto vykdymo metu siekėme suteikti kuo daugiau teorinių žinių ugdytinių tėveliams apie vaikų adaptaciją ir jos ypatumus. Prasidedant naujiems mokslo metams surengtas grupės tėvų susirinkimas. Susirinkimo metu tėveliai susipažino su grupės mokytojomis, padėjėja, psichologe ir visuomenės sveikatos specialiste. Tėveliai galėjo aptarti visus rūpimus klausimus, susijusius su lopšelio grupės lankymo pradžia. Taip pat lopšelio-darželio psichologė pristatė pranešimą „Sėkminga adaptacija darželyje“. Pristatymo tikslas – suteikti ugdytinių tėveliams teorinių žinių apie vaikų adaptaciją ir jos ypatumus, pasidalinti gerąja patirtimi. Tam, kad vaikų adaptacija vyktų kuo sklandžiau, pateikti praktiniai patarimai, kaip rytais atsisveikinti su vaiku bei, kaip paruošti vaiką naujam gyvenimo etapui. Taip pat tėveliams išdalinti informaciniai lankstinukai „Pirmieji žingsniai darželyje“. O visuomenės sveikatos specialistė pristatė rekomendacijas dėl Covid-19 prevencijos priemonių laikymosi.
 
Daugiau skaitykite svietimonaujienos.lt.