Emokykla.lt

Turininga vasara vaikų darželyje „Vaikystės takas“

2018-07-09
Susijusios temos: Ugdymo įstaigos
Turininga vasara vaikų darželyje „Vaikystės takas“
Daiva GERDZEVIČIENĖ
VšĮ „Vaikystės takas“
Vasara vaikams gali tapti nepakartojama kelione pažinimo labirintais. Ikimokyklinio ugdymo įstaigoje „Vaikystės takas“ siekiame įprastas vaikų veiklas paversti netikėtu, įtraukiančiu, spontanišku ir ugdančiu patyrimu.
Patyrimų vasara
 
Didžioji dalis „Vaikystės tako“ pedagogų organizuojamų veiklų skatina kūrybinį mąstymą, tyrinėjimus, atradimus, drąsina išsakyti savo nuomonę, padeda atrasti sąsajas su tikru gyvenimu. Tokios veiklos, kaip talentų diena, kultūrinės dienos ir pažintis su Havajais, muzikos dienos su muzikantais, joga pievelėje ar žygiai su paieškomis – tik maža ugdymo įstaigos kūrybinių industrijų dalis.
 
Fizinių veiklų įvairovė
 
Kurdami vasaros veiklų žemėlapį, įtraukėme veiklas, skatinančias fizinį aktyvumą: vaikų žygius, futbolo žaidynes, lauko baseiną, komandinius žaidimus. Vaikams pasiūlėme išbandyti šuoliavimo rungtį, geometrinių figūrų taikinius, virvės traukimą, voratinklių raizgynes, vandens mūšius.
 
Po to leidomės į futbolo žaidynių subtilybes: aptarėme futbolo čempionato komandas, išsiaiškinome, kurios komandos vaikams labiausiai patinka, aiškinomės žaidimo taisykles, komandų narių skaičių, trukmę bei kortelių reikšmes. Lauko baseino ypatumas – nuotykių ir atradimų džiaugsmas, jame vaikai ne tik maudėsi, bet ir atliko įvairias užduotis.
 
Kultūrinės veiklos
 
Šiais metais daug dėmesio skyrėme vaikų geros emocinės savijautos puoselėjimui, tad įtraukėme veiklas, padedančios realizuoti vaikų idėjas, saviraišką, norus ir troškimus. Talentų dieną kiekvienas galėjo pasijusti herojumi, nesmerkiamu ir ypatingu. Pristatyti savo talentą buvo ir lengva, ir ne. Skatinome vaikus pasirinkti įvairiausius pristatymus ir didžiai nustebome, kad vaikai turi tiek daug gebėjimų.
 
Vasaros programą kūrėme mąstydami apie šiuolaikinio vaiko pomėgius ir interesus. Tad pažintis su Havajų kultūros tradicijomis bei papročiais buvo ypatingai laukiama. Havajų tradicijos, šokiai, muzika paskatino vaikus domėtis ir kitų šalių kultūromis.
 
Taip pat skatinome vaikus susipažinti su Vilniaus Žvėryno mikrorajonu bei jo kultūriniais objektais: kūrėme žemėlapius ir ieškojome tvenkinių, žymesnių paminklų, takelių, knygų namelių. 
 
Relaksacinės veiklos
 
Į vasaros programą įtraukėme ir jogos užsiėmimus pievelėje, kurių metu vaikai susikaupę atliko kvėpavimo, sutelktumo ir viso kūno pusiausvyros pratimus.
 
Vasara be smėlio tiesiog neįsivaizduojama, o jei smėlis pilamas ant popieriaus lapo ir kuriami nuostabūs meno kūriniai – dėmesys, koncentracija ir pasigėrėjimas garantuoti.
 
Taip smagių atradimų, potyrių veiklos padeda vaikams turiningai praleisti vasarą darželyje, o tėvelius supažindina su tolesnėmis ikimokyklinio ugdymo įstaigos veiklų gairėmis.
Šaltiniai: