Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

„Ten, kur žydi obelys“ – vaikų ugdymas lauko edukacinėse erdvėse

2020-06-08
„Ten, kur žydi obelys“ – vaikų ugdymas lauko edukacinėse erdvėse
Dalia Dambrauskienė
Šiaulių lopšelio-darželio „Bangelė“ direktorė
Rima Piniauskienė
Direktorės pavaduotoja ugdymui
Bendras noras – nesustoti, kurti, gražinti – įtikina, kad ten kur gražu, jauku, įdomu, netikėta, nepalieka vietos nuoboduliui nei vaikams, nei pedagogams, nei kitiems darbuotojams. 
Šiaulių lopšelis-darželis „Bangelė“ įkurtas tolokai nuo Šiaulių miesto centro, Rėkyvos mikrorajone. Įstaigą supa graži gamta: šalia parkas, Rėkyvos ežeras. Darželio teritorijoje didžiausias turtas – senas obelų sodas. Unikali aplinka lėmė, kad didžiulis dėmesys, jau daugiau nei dvidešimt metų, skiriamas vaikų sveikatos saugojimui ir stiprinimui, taip pat aplinkosauginiam ugdymui. Tai prioritetinės įstaigos vaikų ugdymo sritys. Pedagogai, į ugdomąjį procesą integruodami vaikų sveikatos saugojimo ir stiprinimo projektus, aplinkosauginio ugdymo veiklas, stengiasi, kad ugdytiniai nuo mažens įsisąmonintų, kaip svarbu visiems kartu ir kiekvienam atskirai puoselėti savo sveikatą ir aplinką, kurioje gyvename.
 
Didelis dėmesys skiriamas lopšelio-darželio lauko ugdomajai aplinkai. Bendruomenės nuomone, ji turi būti pritaikyta ne tik smagiai, sveikai ir aktyviai vaikų veiklai lauke, bet ir padėti siekti užsibrėžtų ugdymo tikslų, ugdyti estetinį vaikų jausmą, skatinti teigiamas emocijas, lavinti pojūčius. Svarbu, kad aktyviai veikdami lauke vaikai išmoktų ne tik žiūrėti, bet ir matyti, ne tik klausytis, bet ir išgirsti, ne tik uostyti, bet ir užuosti, o liečiant jausti, tokiu būdu turtintų patirtį. Todėl neatsitiktinai, nuo 2013 m. darželyje pradėtas intensyvus lauko edukacinių erdvių performavimo procesas. Visų pirma įrengtas vaistažolynas „Žolynų paslaptis atskleisim“ (2014); daržas dėžėse „Sveikuolynas“ (2016), atnaujinta lauko grupė „Žalioji laboratorija“; atsirado „Vėjų medis“ ir edukacinių žaidimų erdvė „Smalsučių labirintas“. 2020 m. įgyvendintas aplinkosauginio švietimo ir ugdymo projektas „Mūsų Žemė – ji viena, nepakartojama“, jo metu atnaujinta lauko „STEAM laboratorija“, įkurta dailės studija „Spalvotas kiemelis“, lauko teatras „Obelų sode“, „Pasakų slėnis“, „Miško takas“ (sveikuolių takas, „Vabzdžių viešbutis“), automobilių trasa „Ratai“, pradėtas kurti „Zoologijos sodas“.
 
Daugiau skaitykite svietimonaujienos.lt