Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Telšių lopšelyje-darželyje „Eglutė“ auga olimpiečiai

Telšių lopšelyje-darželyje „Eglutė“ auga olimpiečiai

2020-06-29
Susijusios temos: Vaiko sveikata
Telšių lopšelyje-darželyje „Eglutė“ auga olimpiečiai
Lina Sakienė
Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ vyr. logopedė
Sporto dieną netrūko veiklų, skirtų orientavimuisi erdvėje, krypties suvokimo užduočių, paremtų gamtos orientyrais. 
Sportas, tai – judėjimas, sveikata bei gera emocinė būsena. Todėl, atsižvelgdami į fizinio poreikio būtinybę, kiekvienam vaikui parašėme olimpinį projektą „Mes augantys mažieji olimpiečiai“.
 
Aktyvumą skatinančioms veikloms įgyvendinti Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Olimpinio švietimo direkcija skyrė 500 eurų finansavimą. Kaip ir kasmet, birželio 23 dieną, remdamiesi trimis pagrindiniais principais – judėti, sužinoti ir atrasti – kartu su priešmokyklinio ugdymo mokytoja Otilija Sidaravičiūte surengėme „Olimpinę dieną“. Tai gerokai daugiau nei sporto renginys, ši diena – išjudina visą pasaulį. Tad ir mūsų sporto diena prasidėjo ypatingai – olimpinių žiedų piešimu, iškilminga eisena ir išdidžiai nešama Olimpine vėliava.
 
Sporto dieną netrūko veiklų, skirtų orientavimuisi erdvėje, krypties suvokimo užduočių, paremtų gamtos orientyrais. Šventė spinduliavo energija ir sportine nuotaika, įveikiant iššūkį – sportinį kodą. Ši diena ypatinga ir tuo, kad kartu su priešmokyklinio amžiaus ugdytiniais prisidėjome prie Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Lietuvos olimpinio fondo organizuojamos Tarptautinės olimpinės dienos – įveikėme lietuvišką olimpinę mylią, net 1 988 metrus, simbolizuojančius LTOK atkūrimą.
 
Šis bėgimas ir įveiktos orientacinės rungtys – ne varžybos, tokiu būdu skatinime aktyvų mažųjų sportininkų gyvenimo būdą, ugdome draugystės, tobulėjimo ir pagarbos vertybes, paremtas olimpiniu principu – „Svarbu dalyvauti, o ne laimėti“.