Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

„Tavo gimtinė – Tėvynės dalis“

2020-03-09
Susijusios temos: Kūrybingumas
„Tavo gimtinė – Tėvynės dalis“
Dalia Orlakienė
Socialinė pedagogė metodininkė
Simona Tekorienė
Dailės mokytoja
Sudėlioję mintis, kas yra gimtinė, tėvynė, supratome – tai namai, šeima, taika, gražios akimirkos, bendrystė, laisvė, paukščiai, žydinčios gėlės, šviečianti saulė, spalvota vaivorykštė, Baltijos jūra, senosios pilys, menančios praeitį, mūsų gamta ir aplink mus kasdien esantys laimingi, pozityvūs žmonės... 
Poeto Anzelmo Matučio eilėraščio žodžiai: „Tavo gimtinė – Tėvynės dalis / Lyg didžio sodo / Žalia obelis“ tarsi atsako į klausimą: kas yra gimtinė? Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtame vaikų ir mokinių piešinių konkurse-parodoje „Tavo gimtinė – Tėvynės dalis“ kvietėme dalyvauti šalies švietimo įstaigų ugdytinius. Konkurso-parodos tikslas – aktyvinti ir viešinti vaikų ir mokinių meninę veiklą, ugdant jų vaizduotę, pastabumą, domėjimąsi savo gimtinės, krašto istorija ir dabartimi, skatinti atpažinti paminklus bei kūrybiškai eksperimentuoti. Konkursas organizuotas sausio 13 – kovo 11 dienomis. Visą šį laiką netilo kalbos apie Tėvynę. Į gimnaziją net mokinių atostogų metu „plaukė“ laiškai su mokinių darbais iš įvairių Lietuvos vietų.
 
Džiaugiamės, kad mūsų idėją palaikė 50 įstaigų ir 118 pedagogų. Konkurse-parodoje paskatinti dalyvauti 307 ugdytiniai. Organizatoriams pateikta 312 piešinių. Jauniausiems konkurso-parodos „Tavo gimtinė – Tėvynės dalis“ dalyviams – 2 metukai, vyriausiam – 16 metų. Gausiausia dalyvių grupė – ikimokyklinukai, priešmokyklinukai. Sulaukta net 217 darbų. Šioje grupėje kūrybiškiausiai atspindinčiu temą, išrinktas Augusto P. piešinys „Mano namų kieme“, atsiųstas iš Kretingos r. Darbėnų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus. Dalyvių grupėje, kurių amžius 7–10 m., gauti 58 darbai. Kūrybiškiausiu pripažintas Augustino K. (Šilalės r. Pajūralio pagrindinė mokykla) piešinys „Tėvynės grožis“, 11–14 m. mokinių grupė konkursui-parodai pateikė 20 piešinių. Spalvingiausiu pripažintas piešinys „Dėlionė iš prigimties“. Parodai jį pateikė Telšių r. Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos mokinė Rimantė Š. Vyriausioji dalyvių grupė (15–18 m. mokiniai) pateikė 17 darbų. Originaliausiu ir kūrybiškiausiu pripažintas piešinys „Gimtinės raštuose esu“. Darbo autorė Telšių r. Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos mokinė Monika N.
Sudėlioję mintis, kas yra gimtinė, tėvynė, supratome – tai namai, šeima, taika, gražios akimirkos, bendrystė, laisvė, paukščiai, žydinčios gėlės, šviečianti saulė, spalvota vaivorykštė, Baltijos jūra, senosios pilys, menančios praeitį, mūsų gamta ir aplink mus kasdien esantys laimingi, pozityvūs žmonės...
 
Bėgantys metai – blyksnis tautos istorijoje, tačiau mums ir ateities kartoms – tai tikros laisvės gurkšnis, jėgos šaltinis, vilties žiburys. Prisiminkime, kad Gimtinę ir Tėvynę auginame kasdien ir kiekvienas! Branginkime tai ir saugokime.
 
Mes, konkurso-parodos „Tavo gimtinė – Tėvynės dalis“ iniciatorės ir organizatorės socialinė pedagogė metodininkė Dalia ir dailės mokytoja Simona, dėkojame visiems dalyviams: mokiniams už jų mintis ir kūrybišką pateikimą, juos parengusiems pedagogams už mokinių kūrybiškumo ir aktyvaus dalyvavimo skatinimą bei mokinių tėvams už vaikuose įskiepytą meilę ir pagarbą Gimtinei ir Tėvynei.
 
Leidykloje bus išleisti atvirukų komplektai su mokinių piešiniais. Atvirukų komplektą sudarys 4 atvirukai iš kiekvienos amžiaus grupės (16 piešinių). Mokiniams, dalyvavusiems konkurse, ir mokytojams, už mokinių kūrybiškumo skatinimą, išsiųstos padėkos. Laureatams bus įteikti Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos direktoriaus padėkos raštai ir atvirukų „Tavo gimtinė – Tėvynės dalis“ komplektai.
 
Daugiau nuotraukų galima pasižiūrėti www.uzvenciogimnazija.lt