Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Tarptautinis projektas „Mamytė – mano širdelės dalelytė“

2020-05-11
Susijusios temos: Projektai Šeima Kūrybingumas
Tarptautinis projektas „Mamytė – mano širdelės dalelytė“
Laima Rimkienė, Irina Rybakova
Priešmokyklinio ugdymo mokytojos metodininkės
Kokios bebūtų pasaulyje aplinkybės, mama visada buvo ir bus vaiko širdelės dalelyte. 
Koks vaikui artimiausias žmogus nuo pat jo užsimezgimo dienų būna šalia? Mama. Ji vaiką lydį visą gyvenimą. Klaipėdos lopšelio-darželio „Linelis“ mokytojos Laima ir Irina R. artėjančios mamos dienos proga organizavo Tarptautinį projektą „Mamytė – mano širdelės dalelytė“. Jame dalyvavo vaikai, mamos, mokytojos iš 26 Lietuvos miestų, miestelių, rajonų ir iš 13 užsienio valstybių (Jungtinės Karalystės, Rusijos, Estijos, Kazachstano, Ukrainos, JAV, Airijos, Serbijos, Naujosios Zelandijos, Prancūzijos, Uzbekistano, Lenkijos, Norvegijos). Projekto tikslas – skatinti vaikus laisvai, kūrybiškai, išradingai, realistiškai darbeliuose perteikti savo mamos išskirtinius bruožus, nuotaiką, aprangos detales.
 
Buvo siūloma nupiešti mamyčių portretus įvairiomis technikomis, panaudojant įvairias priemones, gamtinę medžiagą. Kiekviename sukurtame šedevre slypėjo mažojo menininko širdelė, kurią jis skyrė savo mamytei, mamyčių dienos proga. Turbūt ne vienai Jų suvirpėdavo širdis, o gal ir nusišypsodavo, tyliai komentuodavo, žiūrėdamos į kiekvieną naujai įkeltą darbelį. Susidomėjimas projektu buvo labai didelis. Visi darbeliai buvo nuostabūs, savotiški ir nepakartojami. Net tėčiai, norėdami padaryti mamoms staigmenas artėjančios šventės proga, inicijavo savo mažuosius menininkus aktyviai dalyvauti. Maloniai nustebino mamos, kurių vaikai jau senai užaugę, bet jos išsaugojo jų darbelius 40, 25 metus ir pasidalino projekto „Facebook“ grupėje. Dalyvių amžius buvo nuo 3 mėnesių iki 14 metų. Nuoširdžios padėkos iš mamyčių vertė susimąstyti, kad projektas subūrė daug dalyvių ir jis nebuvo beprasmiškas.
 
Kokios bebūtų pasaulyje aplinkybės, mama visada buvo ir bus vaiko širdelės dalelyte.
Iš visų darbelių buvo sukurti filmukai, kuriuos galite pamatyti „Facebook“ grupėje „Mamytė – mano širdelės dalelytė“.
 
Karantino metu kilęs iššūkis ugdymą organizuoti nuotoliniu būdu sukūrė daug terpių galimam bendravimui bei dalijumuisi nuostabiomis idėjomis. Džiugu, jog mokytojai noriai mokosi ir tobulėja ir sukuria šitiek daug pasaulį ir Lietuvą puošiančių darbų.