Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
STEAM veiklos Mažeikių lopšelyje-darželyje „Eglutė“

STEAM veiklos Mažeikių lopšelyje-darželyje „Eglutė“

2019-11-19
Susijusios temos: Edukacija
STEAM veiklos Mažeikių lopšelyje-darželyje „Eglutė“
Rima SKRINSKIENĖ
Mokytoja metodininkė
Savaitę trukusioje pažinimo kelionėje mažieji atliko jiems suprantamus, smagius mokslinius tyrimus, atrado daug naujų ir netikėtų dalykų. 
Šiandien daug kalbama apie novatorių kartos ugdymą. Naujos, pažangios tarpdisciplininės metodikos elementų pamažu atsiranda ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Problemų sprendimu, tyrinėjimais, eksperimentais, kritiniu mąstymu grįstas STEAM idėjas (gamtos mokslai, technologijos, inžinerija, menas, matematika) nutarėme išbandyti priešmokyklinio ugdymo grupėje „Gudručiai“. Tradicinę veiklą grupėje keičiame į eksperimentų ir tyrimų laboratorijas bei perkeliame į lauko erdves.
 
Kiekvieną savaitę grupėje svečiuojasi Pykšt ir Pokšt. Tai veikėjai iš Astos Urbonės ir Lauros Bajoriūnės eksperimentų knygelių „Pykšt ir Pokšt eksperimentai“. Su veikėjais iš eksperimentų knygos iš anksto pasiruošiama bandymui, pakalbama, kokios bus reikalingos priemonės, jomis pasirūpinama iš anksto. Svečiuodamiesi grupėje veikėjai pristato bandymą, jo eigą. Pykšt (berniukas) ir Pokšt (mergaitė) bendrauja su grupės vaikais, jiems komentuoja savo veiksmus, atsako į ugdytiniams iškilusius klausimus. Pasibaigus diskusijai, vyksta aptarimas, padaromos išvados.
Lapkričio 11–15 d. mūsų įstaigoje vyko visuotinės veiksmo savaitės renginiai. Šią savaitę veikėjai Pykšt ir Pokšt pakvietė visas grupes dalyvauti „Kūrybinės STEAM savaitės“ renginiuose. Įstaigos pedagogai, ugdytiniai ir jų tėveliai buvo pakviesti pasidomėti gamtos mokslais, technologijomis, inžinerija, matematika.
 
 
Daugiau skaitykite svietimonaujienos.lt