Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

STEAM atradimai ir džiaugsmai

2020-10-26
STEAM atradimai ir džiaugsmai
Dalia Balsienė, Ligita Deveikienė
Telšių lopšelio-darželio „Mastis“ mokytojos
Žaisdami vaikai mokosi mąstyti, formuoti hipotezes, tartis, apibendrinti. 
„Moneta nuskęs, o lapas plūduriuos..., aš galvoju, kad laivelis plauks, o žmogeliukas nuskęs..., mano mašina, važiuodama nuo rampos, sustos prie skaičiaus 7..., mes didelį raudoną krumpliaratį sujungėm su mažu mėlynu, pažiūrėsim, į kurią pusę jie suksis..., mūsų atrakcionų parkas – pats linksmiausias, nes pastatėm ir karuselių, ir čiuožyklų, ir kavinę, kur galės nusipirkti braškinį kokteilį su puta, spragėsių ir „bulvyčių fri“..., o aš sugalvojau, kaip ponas Lokys pakils laiptais...“ – šitaip Telšių lopšelio-darželio „Mastis“ „Kiškučių“ grupėje žaidžia, stato, konstruoja, tariasi ir klega vaikai.
 
O kaipgi kitaip – juk čia nuo 2019 m. gruodžio mėnesio vykdomas Europos Sąjungos finansuojamas projektas „STEAM idėjų plėtojimas integruojant inovatyvią „Lego Education“ metodiką ikimokyklinėse įstaigose“. Šio projekto tikslas – kūrybiškai, aktyviai veikiant ir naudojantis turimomis šiuolaikinėmis priemonėmis, siekti nuosekliai įgyvendinti STEAM (integralaus gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, meno ir matematikos taikymo) idėjas kasdienėje ugdymo(si) praktikoje.
 
Daugiau skaitykite svietimonaujienos.lt.