Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Spindinčios švieselės mūsų languose ir širdyse

Spindinčios švieselės mūsų languose ir širdyse

2020-12-18
Susijusios temos: Edukacija Šeima Kūrybingumas
Spindinčios švieselės mūsų languose ir širdyse
Violeta Bisikirskienė
Priešmokyklinio ugdymo mokytoja ekspertė, Vilniaus lopšelio-darželio „Vaidilutė“ direktorės pavaduotoja ugdymui
Būkime stiprūs, tikėkime tuo, jog už langų, kurie šviečia, mūsų mažiesiems viskas yra gerai. Ten jauku, šviesu ir gera. Ten spindi šventinės eglutės ir mažieji prie jų klausosi gražių kalėdinių pasakų.  
Artėja Kalėdos ir jų laukimas ikimokyklinėse įstaigose šiemet kitoks – paženklintas nerimu ir išgyvenimais dėl ateities. Bet vaikai visada yra vaikai – net ir tokiomis sąlygomis jie nori džiaugtis, žaisti, laukti Kalėdų šventės. Jie žvelgia pro langus, dairydamiesi Kalėdų senelio. Gal kur praėjo, gal kur nušuoliavo jo stebuklingi elniai? Ir stovi jie prie langų dažniau nei anksčiau. Ar tai ta vieta, kur šiemet pildosi jų norai? Paklausė mūsų pedagogės pačios savęs ir nusprendė vaikams sukurti dovaną – šventines kalėdines langų instaliacijas. Juk ne vienas žinome, kaip svarbu perteikti ikimokyklinukams kalėdinių švenčių tradicijas bei paskatinti kūrybą, kuri atskleistų Kalėdų šventės prasmę ir grožį. Todėl kasmet šias šventes suvokiame dar ir kaip vaikų, pedagogų bei tėvų dalyvavimą ugdymo procese, visų bendradarbiavimą.
 
Šiemet kiekviena mūsų darželio grupė nusprendė sukurti po vieną savaip išskirtiną kalėdinį langą. Bendradarbiavome su tėvais, kurie padėjo apipavidalintus langus įvairiais būdais apšviesti (lemputėmis, girliandomis, juostelėmis, LED žvakutėmis ir pan.). Mamos talkino pedagogėms ir karpė langų puošmenas. Svarbiausias reikalavimas buvo – langų instaliacijos turi perteikti kalėdinę nuotaiką ir būti aiškiai matomos iš lauko ir vidinių kiemelių pusės. Susitarta, kad languose švies kalėdinės žvaigždelės, gyvens šventiniai personažai, iškils kalėdiniai miesteliai, gatvelės, eglutės, snigs ir pustys sniegą vėjas, skraidys snaigės, riedės traukinukai. Taip mūsų pedagogių išradingumo dėka atsirado dvylika jaukiai šviečiančių langų, į kuriuos šiandien malonu pasižiūrėti ne tik mums, bet ir vaikų tėveliams – juk jie į įstaigas dabar nebeįeina, buriuojasi darželio kiemeliuose, laukdami, kol prie durų bus atvesti vaikai. Tad, pirmiausia, šitas švieseles pedagogės ir vaikai uždegė jiems. O taip pat ir visiems tiems, kurie šiandien jaučia nerimą dėl pandemijos, išgyvena dėl atskirties ir izoliacijos.
 
Mes uždegėme švieseles savo languose tam, kad jos spindėtų dar ir mūsų širdyse, kad sutelktų ir vienytų – vaikus, pedagogus ir mūsų darželį lankančių vaikų šeimas. Būkime stiprūs, tikėkime tuo, jog už langų, kurie šviečia, mūsų mažiesiems viskas yra gerai. Ten jauku, šviesu ir gera. Ten spindi šventinės eglutės ir mažieji prie jų klausosi gražių kalėdinių pasakų. Tad, mielieji, prisijunkite prie mūsų, įžiebkite kalėdines švieseles visur, kur tik jos gali šviesti – įstaigose ir šeimose; kiemeliuose, languose, balkonuose ir terasose. Kad nugalėtų vienybė ir sutelktumas, gėris ir draugiškumas, kad širdys prisipildytų kalėdinio džiaugsmo. Kad gyvenimas taptų jaukesnis, šiltesnis ir teikiantis viltį, jog sunkūs laikai praeis ir viskas pasikeis į gera. Saugokime save, saugokime kitus. Dalinkimės gerumu kaip mokame ir galime. O tikėti geresne ir sveikesne ateitimi padės mūsų širdys ir languose žibančios šiltos švieselės.