Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Socializacijos projektas „Šviesos ir spalvų galia“

Socializacijos projektas „Šviesos ir spalvų galia“

2020-11-04
Susijusios temos: Projektai Vaiko ugdymas
Socializacijos projektas „Šviesos ir spalvų galia“
Sandra Petrauskienė
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja
Šios priemonės skirtos vaikams atsipalaiduoti, nusiraminti, susikaupti ir kūrybiškai veikti. 
Socializacija yra procesas, kuris vyksta visą gyvenimą, o aktyviausiai – vaikystėje. Būtent šiuo laikotarpiu vaikas perima pagrindinius socialinius įgūdžius, o suaugusiems patikėtas sudėtingas socialinis uždavinys – padėti mažiesiems tapti visaverčiais visuomenės nariais. Tenka pripažinti, kad šiuolaikinėje visuomenėje vis daugiau vaikų susiduria su elgesio, nesusikaupimo, pykčio, dėmesingumo stokos, impulsyvumo, emocijų ir kitomis problemomis.
 
Vievio lopšelyje-darželyje „Eglutė“ taip pat susiduriama su šiais iššūkiais, todėl parašėme socializacijos projektą, kurį finansuoja Elektrėnų savivaldybė. Šio projekto dėka, lopšelio-darželio „Boružėlių“ grupėje įrengėme „Šviesos ir spalvų terapijos“ kampelį, įsigijome efektyvių priemonių: burbulų vamzdį, jungiamąją šviesos dėlionę, šviečiančių kubų rinkinį, begalybės veidrodį su laikrodžiu, kaleidoskopo rutulį bei šviesos lentą. Šios priemonės skirtos vaikams atsipalaiduoti, nusiraminti, susikaupti ir kūrybiškai veikti. Jų dėka sužadinamos teigiamos emocijos ir mintys, pagerinami miego sutrikimai, vaikus mažiau veikia dirgikliai. Spalvų spektras suteikia mažiesiems galimybę pažinti spalvų paletės įvairovę. Lavinamas loginis mąstymas, smulkioji motorika, ugdomas atidumas ir kruopštumas. Tai puikios priemonės lavinti formų, sekų, dydžių suvokimo gebėjimus.
 
Socializacijos projektą įgyvendiname mes, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Sandra Petrauskienė ir vyr. socialinė pedagogė Inga Šimkuvienė, o „Šviesos ir spalvų terapijos“ kampeliu vaikai labai džiaugiasi. Tai šilta ir šviesi erdvė, kurioje vaikai nurimsta, atsipalaiduoja, užsimiršta ir pasineria į atradimų pasaulį.