Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Ruduo – tinkamiausias metas vaikų pažinimui ir meninei raiškai skatinti

Ruduo – tinkamiausias metas vaikų pažinimui ir meninei raiškai skatinti

2020-11-24
Ruduo – tinkamiausias metas vaikų pažinimui ir meninei raiškai skatinti
Virginija Stundytė
Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ pedagogė
Gamtinė medžiaga suteikia neribotas galimybes fantazuoti, kurti, džiaugtis, grožėtis. Tai nuostabiausias laikas vaiko saviraiškos laisvei, vaiko smalsumui skatinti. 
Rudenėlis jau skaičiuoja paskutines savo karaliavimo gamtoje dienas. Vėsta oras. Dažniau lyja.
Susiklosčiusi situacija pasaulyje ir mūsų darželyje pristabdė viešus renginius, koncertus, konkursus. Gamta ruošiasi ilsėtis. Didesnę dienos dalį mūsų mažieji praleidžia grupėje. Šis rudens metas suteikia galimybę daugiau dėmesio skirti kitokioms, ne mažiau prasmingoms ir turiningoms, veikloms. Radosi daugiau progų pažinti, stebėti gamtą, jos pokyčius, eksperimentuoti, stebėti, kurti, žaisti.
 
Pasaulio pažinimas prasideda nuo artimiausios vaiko aplinkos – šeimos, darželio, savęs suvokimo, santykio su gyvaja gamta pajautimo. Vaikai labai smalsūs. Pasaulį jie pažįsta stebėdami, tirdami, eksperimentuodami. Pasivaikščiojimų lauke metu stebime gamtą, orų pasikeitimus, medžius, gamtos reiškinius, paukščių elgesį. Grožimės nuostabiomis gamtos spalvomis, o grįžę, perkeliame jas į meninius darbelius.
 
Mylėti gamtą vaikus galime išmokyti tik mes, suaugusieji, rodydami savo meilę jai. Atkreipdami dėmesį, neužmiršdami su vaiku stabtelėti prie raudoniu degančio klevo, nuostabaus grožio Rojaus obuolių medžio savo kieme. Pasakykime vaikui, kodėl tas raudonas vabaliukas taip lėtai ropoja darželio siena, kodėl pastebėtos pievelėje boružėlės kojytės jau ne tokios lanksčios, kaip vasarą. Paaiškinkime, kodėl tie pilki, dangumi plaukiantys debesų laivai taip dažnai aplanko mus. Vaikai klausosi labai įdėmiai. Jie – lyg sugeriamasis popierius. Dabar, ikimokykliniame amžiuje, mes, suaugusieji, pedagogai, dedame pagrindus jų pomėgiams, vertybėms, estetikai, grožio suvokimui. Vaikas nebus abejingas gamtai, jos grožiui tik tuomet, jei mes apie tai kalbėsime, rodysime, džiaugsimės drauge. 
 
Daugiau skaitykite svietimonaujienos.lt.