Emokykla.lt

Rudeniška stotelė – „Oranžinė šypsenos diena“

2017-10-17
Rudeniška stotelė – „Oranžinė šypsenos diena“
Rita STULPINIENĖ, renginio iniciatorė
Vilniaus lopšelis-darželis „Rūta“
2017 metų spalio 6 dieną, Tarptautinės šypsenos dienos išvakarėse, Vilniaus miesto Vingio parke vyko renginys „Oranžinė šypsenos diena“.
Renginio metu iš vasarą užaugintų moliūgų buvo sudėta saulėta oranžinė moliūgų šypsena, kuri skleidė žinią – „Gerumas valdo pasaulį“. Nors šie metai nebuvo palankūs augti moliūgams, tačiau oranžinė moliūgų šypsena buvo sukurta iš 320 moliūgų, kuriuos atvežė 39 švietimo įstaigų bendruomenės. Viso renginyje užsiregistravo 587 dalyviai. Šventės pagrindiniai akcentai – gerumas širdyje, šypsena veide ir oranžinės spalvos elementas aprangoje.
 
Labai smagu, kad į mūsų renginį atvyko Australijos Sidnėjaus lituanistinės mokyklos mokytoja ekspertė Dalia Elena Solovjovienė. Ji džiaugėsi, kad ir Australijoje vaikai noriai augina moliūgus. Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijos atstovė pasidalino patirtimi, kad jų mokiniai prasikalusį moliūgo daigelį vežėsi į Baltarusiją, pas savo senelius ir ten kartu augino moliūgus.
 
Renginio metu ne tik buvo sudėta oranžinė moliūgų šypsena, tačiau dalyviai galėjo rinktis įvairias veiklas. Ekodirbtuvėse kiekvienas galėjo pasigaminti sau atminimo dovanėlę „Vėjo malūnėlį“ iš antrinių medžiagų. „Oranžinėje tyrimų labaratorijoje“ buvo galimybė patikrinti nitritų ir nitratų kiekį vaisiuose ir daržovėse. Policijos bičiulis Amsis džiugino mažylius kartu fotografuodamasis. Virėjai vaišino visus skania, sveikuoliška moliūgų sriuba. Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ ugdytiniai su tėveliais atliko menines kompozicijas, visi kartu šokome gatvės šokius, atlikome „Sveikuolių mankštą“. Smagu, kad renginyje jaunoji karta traukė dainas kartu su bočiais.
 
Susirinkę kartu mes parodėme mažos moliūgo sėklytės galingą jėgą, subūrusią ne tik Lietuvos, bet ir užsienio švietimo įstaigų bendruomenes, bendrai veiklai. Kurdami saulėtą oranžinį traukinį mes skelbėme „Švari ir sveika aplinka – sveikas ir laimingas žmogus!“ Esame dėkingi visiems dalyviams, kad renginio metu rodė gerą pavyzdį vieni kitiems, nešiukšlino Vingio parko žaliosiose zonose, rūšiavo į tam skirtus rūšiavimo konteinerius ir po savęs paliko švarią aplinką. Žinoma, neapsėjome be lietaus ir griaustinio, tačiau gera nuotaika ir šypsenos vaikų veiduose, skleidė žinią „Gerumas valdo pasaulį“, o mes, pedagogai, padedame tą gerumą „auginti“, pasodindami mažą sėklelę.
 
Po šventės norintys padovanojo keletą moliūgų Vilniaus m. krizių centrams bei Maltos ordino pagalbos tarnybai.
 
Veikla vykdoma įgyvendinant Vilniaus miesto savivaldybės Savivaldybei pavaldžių įstaigų aplinkosauginio švietimo programos projektą „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“. Projekto partneriai – Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Ikimokyklinio ugdymo skyrius ir Miesto ūkio ir transporto departamento Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus Aplinkos apsaugos poskyris.