Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Respublikinis projektas Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Linelis“ „Joninių vaikinas“

2020-07-13
Susijusios temos: Kūrybingumas
Respublikinis projektas Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Linelis“ „Joninių vaikinas“
Danguolė Milkevičienė, Laima Rimkienė
Priešmokyklinio ugdymo mokytojos
Vainikų nuotraukos žavėjo savo įvairove, kūrybiškumu, originaliu pateikimu. 
Vainikas – nemirtingumo ir meilės simbolis. Ąžuolo lapų vainikai, simbolizuojantys stiprybę, buvo pinami ir dovanojami Jonams ir Janinoms arba kabinami ant varduvininkų namo durų. Vainikas lietuvių tautosakoje – patvarus, gyvastingas simbolis, švenčių atributas, ypač populiarus per pavasario ir vasaros kalendorines šventes, ką sąlygojo ir gamtinės sąlygos. Pavasarį atsirasdavo vainikams pinti tinkamos medžiagos, jie paprastai imti pinti apie Sekmines. Kita glaudžiai su vainikais susijusi šventė yra Joninės, kurias Simonas Daukantas ir pavadino Vainikų švente.
 
Mes, Klaipėdos lopšelio-darželio „Linelis“ mokytojos Laima Rimkienė ir Danguolė Milkevičienė, artėjančių Joninių švenčių proga organizavome Respublikinį projektą „Joninių vainikas“. Jame dalyvavo vaikai, tėveliai, seneliai, mokytojai, ugdymo įstaigų bendruomenės iš 30 miestų, miestelių ir rajonų. Daugiau nei 200 dalyvių atsiuntė virš 500 nuotraukų.
 
Projekto tikslas – puoselėti Joninių (Rasos) šventės tradicijas, papročius; skatinti pažinti miško, pievų, sodų augalus, džiaugtis žaluma, ryškiais, spalvingais žiedais. Buvo siūloma pasitelkti išradingumą, originalumą ieškant meniškų sprendimo būdų pinant vainikus, juos komponuojant erdvėse.
 
Džiaugiamės sulaukę gana didelio susidomėjimo projektu. Vainikų nuotraukos žavėjo savo įvairove, kūrybiškumu, originaliu pateikimu. Iš visų atsiustų nuotraukų buvo sukurti filmukai, kuriuos galima pamatyti uždaroje „Facebook“ grupėje „Joninių vainikas“.