Emokykla.lt

Projekto „Vaikų misija: Europa be sienų“ mokymai Italijoje

2017-10-23
Susijusios temos: Tarptautiniai projektai
Projekto „Vaikų misija: Europa be sienų“ mokymai Italijoje
Rasa JANKAUSKIENĖ
Kauno sanatorinis lopšelis-darželis „Pušynėlis“
Spalio 9–14 d. vyko tretieji tarptautinio Erasmus KA2+ strateginės partnerystės  projekto „Vaikų misija: Europa be sienų“ mokymai saulėtame Lančiano mieste, Italijoje. Keturios pedagogės iš Kauno r. Karmėlavos lopšelio-darželio „Žilvitis“ ir Kauno sanatorinio lopšelio-darželio „Pušynėlis“ nuvykome į vasara alsuojantį vidurio Italijos miestą pasidalyti savo patirtimi.
Prieš išvykdamos savo įstaigose atlikome užduotis: drauge su vaikais susipažinome su šalių partnerių vasaros tradicijomis ir žaidimais, atlikome kūrybinę edukacinę Lančiano „Girotondo“ vaikų darželio užduotį bei įvertinome projekto įgyvendinimą.     
    
Dar vasarą Kauno sanatorinio lopšelio-darželio „Pušynėlis“ bei Karmėlavos lopšelio darželio „Žilvitis“ vaikai noriai žaidė partnerių pasiūlytus žaidimus, rengė šventes, gamino itališką pastą, spalvino mandalas. Todėl ir šių veiklų pristatymai Italijoje sudomino mūsų partnerius savitumu ir spalvingumu. Kauno sanatorinio lopšelio-darželio „Pušynėlis“ kūno kultūros pedagogė Vaida Rupeikienė koordinavo visą užduočių atlikimą, organizavo šventę visą pedagogų ir vaikų veiklą apibendrino savo pranešime, o aš pristačiau įstaigos „Girinukų“ grupės vaikų atliktą italų užduotį, kurią apibendrino pedagogės Jadvyga Bulotienė ir Jolanta Orlauskienė.
 
Visi partneriai iš Airijos, Prancūzijos, Portugalijos, Italijos, Graikijos, Turkijos, Reuniono salos bei Lietuvos aptarė atliktas užduotis, analizavo projekto įgyvendinimo rezultatus, patys aktyviai įsijungė į molio terapijos ir kūrybinių darbų iš popieriaus juostelių užsiėmimus. Projekto koordinatoriai aptarė tolimesnes projekto plėtojimo galimybes. Buvo surengta spaudos konferencija su svečius priimančio darželio atstovu Fabricio Rossi  ir Italijos koordinatore Giusepina Bomba bei projekto koordinatore Jolanta Varanavičiene.
 
Kiekvienos šalies pedagogai vedė veiklas mažiesiems Girotondo ugdytiniams, kurios vaikams ir pedagogams suteikė naujų potyrių, džiugių emocijų. Vieniems kitus suprasti padėjo atviros šypsenos veiduose bei gestai, nes vaikai dar nesupranta anglų kalbos. Nors vaikų darželis „Girotondo“ nedidelis, tačiau jo aplinka  savita ir spalvinga, puikiai pritaikyta vaikų poreikiams. Įstaigą lanko vaikai nuo šešių mėnesių iki ketverių metų. Vaikai čia ugdomi panašiai kaip ir Lietuvoje – diena prasideda ryto ratu, kurio metu visi pasisveikina, prisistato, dainuoja, skaičiuoja ne tik itališkai bet ir projekto partnerių kalbomis. Vėliau grupelėmis išsiskirsto į atskiras erdves. Mūsų buvimo įstaigoje metu kiekvienos šalies pedagogai parengė įvairias užduotis mažiesiems, kurias šie mielai atliko. Nors visi veiklos dalyviai kalbėjo skirtingomis kalbomis, tarptautinė meilės ir tolerancijos kalba padėjo visiems jaustis saugiai įvairiatautėje aplinkoje.
 
Po intensyvios pedagogų mokomosios programos buvo įdomu susipažinti su tūkstantmete nedidelio Italijos miestelio Lančiano architektūra ir istorija, pasivaišinti italų nacionalinės virtuvės patiekalais, neformaliai pabendrauti su kolegomis iš bendradarbiaujančių įstaigų. Lankėmės Lančiano senamiestyje, kur, tarsi lobių, ieškojome įžymių  vietų. Italų koordinatorė Giusepina Bomba mokymų metu perteikė žinias aktyviais metodais – skyrė komandines užduotis, naudojo įvairius socialinius žaidimus, kuriuos žaisdami be tik daug sužinojome, bet ir labiau suartėjome.
 
Apsilankėme pirmoje slaptoje požeminėje krikščionių bažnyčioje, muzikos kolegijoje, Veneros šventykloje, antrojo pasaulinio karo mūšio prie Sangro upės vietoje – Gustavo linijoje. Sukrėtė apsilankymas Lančiano katedros katakombose, kuriose net tris metus be saulės praleido daugiau nei trys tūkstančiai žydų.  
 
Paskutinį vakarą visi susibūrėme sename jau keletą kartų tų pačių šeimininkų valdomame ūkyje, kur teko patiems aižyti pupeles, sijoti miltus, minkyti tešlą, gaminti makaronus. Prie stalo subūrė tradicinė itališka vakarienė, kurios metu gavome mokymų sertifikatus, apsikeitėme dovanomis.
 
Išvažiavome pajutę, kad mūsų daugianacionalinė komanda dar labiau sutvirtėjo, pasidalinę žiemos laikotarpio tradicijų ir žaidimų užduotimis, kurias pristatysime Prancūzijoje, Bordo mieste, 2018 metų vasario mėnesį.