Emokykla.lt

Projektas „Sportuok aktyviai, mažasis olimpieti!“

2014-05-26
Susijusios temos: Ugdymo įstaigos
Projektas „Sportuok aktyviai, mažasis olimpieti!“
Gražina DIRSIENĖ, Ramunė ŠILEIKIENĖ, ikimokyklinio ugdymo auklėtojos metodininkės
Agnė MOTUZIENĖ, kūno kultūros vyresnioji pedagogė
Pasvalio lopšelis-darželis „Eglutė
Tėvų, vaikų ir pedagogų bendruomenė aktyviai dalyvavo netradicinėse estafetėse ir turiningai praleido laiką kartu. 
Kai 2014 m. pavasarį Pasvalio lopšelis-darželis „Eglutė“ tapo projekto „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas“ nariu, dalyvavome projektų konkurse „Olimpinę ugnelę į kiekvieno širdelę“ ir laimėjome dalinį finansavimą projektui „Sportuok aktyviai, mažasis olimpieti!“, skirtą turizmo savaitei, minint  Pasaulinę judėjimo sveikatos labui dieną.
 
Kadangi vaikai daug laiko praleidžia prie televizoriaus, kompiuterio, todėl kilo mintis įgyvendinti trumpalaikį projektą, kuris skatintų šeimas aktyviai ir turiningai leisti laisvalaikį. Projektas mūsų įstaigoje buvo įgyvendinamas 2014 m. gegužės 6–9 d. Šio projekto tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą, stiprinti sveikatą, įtraukiant į sveikatinimo veiklas darželio pedagogus, vaikus, tėvus, bendruomenę.
Olimpinė turizmo savaitė prasidėjo vėliavos pakėlimu, olimpinės atributikos pristatymu ir vaikų koncertu, „Boružiukų“ šokių studijos pasirodymu. 
 
Paskelbėme talismano kūrimo konkursą. Pateikėme „Vaikų ir jaunimo olimpinio ugdymo“ „Spygliukų“ emblemas, kurios atspindi olimpinius žiedus – mėlyną, geltoną, juodą, žalią ir raudoną. Kiekvieną rytą pradėdavome aktyvia mankšta arba judriaisiais žaidimais. Visi norintys mokėsi  letkio šokį.
 
Vaikams buvo siūloma įvairių idėjų, skatinančių išbandyti vis naujus pasaulio pažinimo būdus neįprastomis aplinkybėmis, ugdančius pojūčius, suvokimą, kitus pažinimo procesus. Vykome į UAB „Pasvalio vandenys“, kur dalyvavome edukacinėje programoje „Tyras vanduo – sveikatos šaltinis“, surengėme vaikų ir tėvų kūrybinių darbų parodas „Mano olimpinė šeima“, „Aš ir Tu – judame kartu“, mažieji gamtininkai tyrinėjo „Nuo tvorelės iki tvorelės“ dalyvaudami projekte, tvarkėme artimiausią aplinką, rūšiavome šiukšles, mokėmės elgesio gamtoje taisyklių.  Sukūrėme ir iliustravome „Gamtos mylėtojo kodeksą“.
 
Ketvirtadienį vyko Šeimų diena. Tėvų, vaikų ir pedagogų bendruomenė aktyviai dalyvavo netradicinėse estafetėse ir turiningai praleido laiką kartu. Projekto uždarymą vainikavo renginys „Mažieji tarzanai džiunglėse“, kurį padėjo organizuoti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, turizmo ir etnokultūrinio ugdymo skyrius. Vaikų laukė sumanūs ir entuziastingi vadovai, kurie padėjo laipioti medžiais naudojant virves, apraišus. Tai buvo nauji patyrimai, įvairios užduotys ir išbandymai.
 
Vaikų mintys apie šventę: kas labiausiai patiko?
 
Džiugas: „Labai patiko „kareivių košė“, buvo mano mama su tėčiu.“
Austėja: „Kaip skridau... “
 Elinga: „Patiko čiuožti nuo medžio iki medžio.“
Darveta: „Savo palapinė, didelė šventė.“
Matas: „Noriu tikrų džiunglių...“
 
Projekto metu svarbus vaidmuo teko įstaigos bendruomenei, kuri įvairiomis formomis padėjo suprasti fizinio aktyvumo naudą, suvokiant, kad judėjimo įpročiai turi būti stiprinami kiekvieną dieną. Didelio susidomėjimo ir palaikymo nuolat sulaukiame iš tėvelių: jie aktyvūs organizuojant šventes, talkina rengiant renginius, išvykas, įsitraukia į įstaigos gyvenimą. Taip stiprinami tėvų ir įstaigos bendruomenės santykiai. Džiaugiamės, kad projektinės iniciatyvos vis labiau plečiasi ir išeina už įstaigos ribų.